690 680 960

Do polskich służb napływają setki prac od dzieci w ramach akcji „Kartka dla obrońców granic”

Już niebawem setki laurek, kartek i rysunków od dzieci i młodzieży z lubelskich szkół trafi do żołnierzy oraz funkcjonariuszy zaangażowanych w obronę wschodniej granicy RP. W obliczu aktualnych wydarzeń takie podziękowania i wyrazy wsparcia od najmłodszych są szczególnie ważne dla służb mundurowych.

Od kilku dni do siedziby Lubelskiej Brygady OT napływają setki prac od dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli z całego województwa lubelskiego. To pierwsze efekty akcji „Kartka dla obrońców granic”, zorganizowanej przez Fundację Niepodległości i Lubelskie Kuratorium Oświaty. Na początku grudnia Terytorialsi dostarczą wszystkie prace do pełniących służbę na wschodniej granicy naszego województwa żołnierzy, policjantów i pograniczników.

Wśród szkół uczestniczących w akcji organizatorzy rozlosują komiksy „Przygody misia Wojtka, dzielnego żołnierza”, wydane przez Fundację Niepodległości. Specjalne pamiątki dla autorów najciekawszych prac wręczy również dowódca 2 Lubelskiej Brygady OT płk Tadeusz Nastarowicz.

Ogrom społecznego wsparcia, z jakim, na co dzień spotykają się żołnierze i funkcjonariusze służb mundurowych przeszedł najśmielsze oczekiwania. Kartki, laurki i rysunki od dzieci to dziś szczególnie cenne podziękowania za ich trud i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Każda taka inicjatywa, czy dobre słowo motywują do jeszcze większego wysiłku i działania.

(fot. WOT)

9 komentarzy

 1. No i fajnie. A tym co plują na polską flagę i mundur to powinni dawać surowe kary. Ilu trolów tutaj pluło na flagę przy Zamku.

  • A co nam z tej flagi? Na prawdę nie było pilniejszych wydatków niż taki wielki maszt? Bez flagi na rondzie też bylibyśmy takimi samymi Polakami, jak i teraz. Jakoś nas nie zjednoczyła…

 2. MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

 3. Precz z lewactwem i pełowcami.

 4. Jeden żołnierż z Gromu, Formozy czy Lublińca jak brzydko liczą specjaliści „wart” jest 8-9 żołnierzy zawodowych. Przypuszczam, że jeżeli chodzi o WOT to pewnie zastąpił by 20-30 wojaków Macierewicza.Mamy ok 30 tys wotu, moglibyśmy mieć dodatkowo ok 1000-1500 specjalistów.

 5. A po drugiej stronie stoja wygłodniali nędzni ludzie i ich dzieci. Oni będą kiedys w raju….

 6. Czyli drodzy żołnierze zamiast pilnować granicy będą gazetki ścienne robić?

 7. no litości, dziecko rysuje żołnierza z karabinem i serduszkami.
  Dzieciom powinno się tłumaczyć że broń to nie zabawka i taką mają pracę jak i inne zawody.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…