Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Do polskich służb napływają setki prac od dzieci w ramach akcji „Kartka dla obrońców granic”

Już niebawem setki laurek, kartek i rysunków od dzieci i młodzieży z lubelskich szkół trafi do żołnierzy oraz funkcjonariuszy zaangażowanych w obronę wschodniej granicy RP. W obliczu aktualnych wydarzeń takie podziękowania i wyrazy wsparcia od najmłodszych są szczególnie ważne dla służb mundurowych.

Od kilku dni do siedziby Lubelskiej Brygady OT napływają setki prac od dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli z całego województwa lubelskiego. To pierwsze efekty akcji „Kartka dla obrońców granic”, zorganizowanej przez Fundację Niepodległości i Lubelskie Kuratorium Oświaty. Na początku grudnia Terytorialsi dostarczą wszystkie prace do pełniących służbę na wschodniej granicy naszego województwa żołnierzy, policjantów i pograniczników.

Wśród szkół uczestniczących w akcji organizatorzy rozlosują komiksy „Przygody misia Wojtka, dzielnego żołnierza”, wydane przez Fundację Niepodległości. Specjalne pamiątki dla autorów najciekawszych prac wręczy również dowódca 2 Lubelskiej Brygady OT płk Tadeusz Nastarowicz.

Ogrom społecznego wsparcia, z jakim, na co dzień spotykają się żołnierze i funkcjonariusze służb mundurowych przeszedł najśmielsze oczekiwania. Kartki, laurki i rysunki od dzieci to dziś szczególnie cenne podziękowania za ich trud i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Każda taka inicjatywa, czy dobre słowo motywują do jeszcze większego wysiłku i działania.

(fot. WOT)

9 komentarzy

 1. No i fajnie. A tym co plują na polską flagę i mundur to powinni dawać surowe kary. Ilu trolów tutaj pluło na flagę przy Zamku.

  • A co nam z tej flagi? Na prawdę nie było pilniejszych wydatków niż taki wielki maszt? Bez flagi na rondzie też bylibyśmy takimi samymi Polakami, jak i teraz. Jakoś nas nie zjednoczyła…

 2. MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

 3. Precz z lewactwem i pełowcami.

 4. Jeden żołnierż z Gromu, Formozy czy Lublińca jak brzydko liczą specjaliści „wart” jest 8-9 żołnierzy zawodowych. Przypuszczam, że jeżeli chodzi o WOT to pewnie zastąpił by 20-30 wojaków Macierewicza.Mamy ok 30 tys wotu, moglibyśmy mieć dodatkowo ok 1000-1500 specjalistów.

 5. A po drugiej stronie stoja wygłodniali nędzni ludzie i ich dzieci. Oni będą kiedys w raju….

 6. Czyli drodzy żołnierze zamiast pilnować granicy będą gazetki ścienne robić?

 7. no litości, dziecko rysuje żołnierza z karabinem i serduszkami.
  Dzieciom powinno się tłumaczyć że broń to nie zabawka i taką mają pracę jak i inne zawody.