Do osób niezaszczepionych zostaną wysłane dzisiaj SMS-y

Wszyscy niezaszczepieni, którzy mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta otrzymają dziś z Ministerstwa Zdrowia SMS-a zachęcającego do zaszczepienia.

UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna.

Taką wiadomość tekstową na swoje telefony komórkowe otrzyma 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta. Wspólną cechą wszystkich tych osób jest niezaszczepienie przeciw COVID-19. Wysyłka SMS-ów rozpoczyna się dziś (poniedziałek 29.11) o godzinie 10.00. Wszystkie wiadomości zostaną rozesłane w ciągu kilku godzin.

– Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania, by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja sms-owa nie będzie ostatnią. Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę – tłumaczy minister zdrowia dr Adam Niedzielski.

Dzisiejsza wysyłka to kolejna akcja SMS-owa Ministerstwa Zdrowia. Dotychczas wysłanych zostało 15,5 mln smsów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po 6 miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50plus, które mogą zaszczepić się po 5 miesiącach.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

39 komentarzy

 1. „Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna.” – gdzie tu jest logika…

  • ANTY lekarz covidowy

   od początku tego cyrku pod nazwą pandemia nie było nigdy logiki – a największym absurdem było zamknięcie lasów, no bo wiesz, wiewiórki i grzyby też mogą zarażać

 2. Zaszczepieni z pozytywnym wynikiem testu, tacy zakichani i zasmarkani bez smaku i powonienia nie są
  poddawani kwarantannie tylko izolacji lub samo izolacji.

 3. W Iraku nie ma kowda. Zobaczcie sobie filmy podróżnika Fazy, ludzie bez maseczek, bezpieczny kraj. Jak można tak oszukiwać ludzi. W pierwszej kolejności powinno być test na przeciwciała a dopiero potem EWENTUALNE szczepienie. Tak lekarze wcześniej witamin nie przepisywali, a teraz na siłę wszystko wciskają. Żenujące.

 4. SMS-em mogą mnie zaszczepić.

 5. Czy takie spamowanie nie podlega pod paragraf o nękaniu ? Wykorzystywanie telefonów prywatnych których numery są pozyskane nielegalnie powinno byś ścigane z urzędu.Gdzie to RODO ?

 6. Przeciez niezaszczepienie sie to moj swiadomy wybor. Zachoruje to moja sprawa. Palaczy tez wysylacie na przymusowe odwyki,nękacie smsami,straszy ie,ze nie ma dla nich miejsca na onkologii i pulmunologii? Sie uje..liście jednej medialnej papki z covidem i tak mielicie te glupoty od dwoch lat. Co wam w tv powiedzą to wy zrobicie. Poszczepili sie a dalej chorują w identyczny sposob jak nieszczepieni. Wspaniala szczepionka,naprawde.

 7. dziś żona zrobiła P-ciała anty SARS-CoV-2 – 49,20 BAU/ml i teraz po jakiego Ch ma się szczepić
  jurto zrobię to samo za 100zł
  a NFZ i Minister Choroby i Śmierci powinien …. jak mówił Braun

 8. A jakiś katalog z nagrodami też będą wysyłać za szczepienie bo w dzisiejszych czasach nie ma nic za darmo

 9. Pisowskie Imbecyle moimi dawkami siebie zaszczepcie ale wczesniej to mózgi sobie przeszczepcie nawet osły są od was mądrzejsze. Ja i moja rodzina tego nigdy nie zrobimy

  • Pisowcy dali wolną rękę zaś POwskie imbecyle robią cyrk z tego powodu
   nie udawaj głupa że nie wiesz

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych