690 680 960

Będą zatrzymania pseudokibiców Motoru Lublin po meczu w Chorzowie. Kryminalni analizują nagrania (zdjęcia)

W miniony piątek na stadionie Ruchu Chorzów rozegrany został mecz pomiędzy miejscowym klubem a Motorem Lublin. Na stadionie doszło do bójki oraz do odpalenia materiałów pirotechnicznych. Kryminalni analizują nagrania i zapowiadają zatrzymania pseudokibiców.

W pierwszej połowie spotkania kibice chorzowskiego klubu po rozłożeniu flagi wielkoformatowej przebrali się pod nią w kombinezony malarskie, a następnie odpalili na stadionie dużą ilość środków pirotechnicznych. Niektóre z nich zostały przerzucone na murawę boiska oraz sektor zajmowany przez kibiców z Lublina.

Następnie duża część pseudokibiców chorzowskiej drużyny przemieściła się w rejon sektora gości, gdzie pokonała zabezpieczenia techniczne sektora buforowego. W tym samym czasie agresywni pseudokibice z Lublina wyrwali zabezpieczenie bramy wejściowej na sektor buforowy oraz przewrócili stoisko gastronomiczne, doprowadzając do konfrontacji siłowej z kibicami Ruchu Chorzów.

Ze względu na brak skuteczności służby ochrony oraz w obawie o zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników, musiała reagować policja. Natychmiastowe i zdecydowane wprowadzenie grup interwencyjnych policji, wspieranych przez policjantów z zespołu konnego, skutecznie ostudziła zapał kibiców obu drużyn, którzy uciekli w rejon swoich sektorów.

W trakcie tych zajść pseudokibice naruszyli nietykalność cielesną funkcjonariuszy służby ochrony oraz zniszczyli infrastrukturę obiektu. Całe zajście zostało nagrane przez wyspecjalizowane, policyjne grupy monitorujące zachowania kibiców. Obecnie policjanci z Wydziału Kryminalnego analizują zapisy z kamer i ustalają tożsamość wszystkich uczestników zajść na stadionie. Ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu, a sprawa ma charakter rozwojowy. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie.

Napad rozbójniczy przed meczem. Dwie osoby zatrzymane

Policjanci z Lublina ustalili, że pseudokibice Motoru w trakcie przejazdu na mecz do Chorzowa dokonali napadu rozbójniczego na szkodę mieszkańca województwa lubelskiego. Dwóch pseudokibiców z Lublina grożąc natychmiastowym użyciem przemocy doprowadziło do stanu bezbronności młodego mężczyznę, któremu następnie skradli markową kurtkę z emblematem innej drużyny piłkarskiej.

Szybka analiza przedmiotowego zajścia pozwoliła na wytypowanie sprawców tego przestępstwa i ustalenie, że są to mężczyźni, którzy udają się na mecz do Chorzowa. Policjanci z Lublina przekazali wszelkie zgromadzone informacje do dyspozycji policjantów z chorzowskiej grupy do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców.

Współpraca pomiędzy policjantami z dwóch różnych województw pozwoliła na wytypowanie i zatrzymanie sprawców tego przestępstwa, jeszcze przed meczem. Chorzowscy policjanci zorganizowali blokadę drogi w rejonie stadionu, gdzie zatrzymano wytypowany pojazd, którym poruszali się podejrzani.

Dalsze czynności chorzowskich kryminalnych doprowadziły do odzyskania skradzionej kurtki, a tym samym zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie dwóch pseudokibiców w wieku 28 i 29 lat. Mężczyźni zamiast na mecz trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali przekazani policjantom z Lublina. O dalszym ich losie zdecyduje sąd. W sprawie prowadzone są dalsze czynności, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(fot. źródło Policja Śląska)

25 komentarzy

 1. X-X-X-X-X---X-X-X

  Fajna reklama Motoru Lublin.
  Banda troglodytów…

 2. Podobno większą część uciekła i się pochowała po Chorzowie do tej pory wracają do Lublina. Pamiętam jak przyjechała ekipa Widzewa tylko wstało 200 chłopa a ponad 4000 poszło w miasto Policja ściągała ich z drzew w Parku Ludowym.

  • Ten *gość* co widział jak się chowają na drzewach to bardzo ważny świadek. Prawdopodobnie koronny.

 3. Co to ma wspólnego ze sportem?

 4. Łączy nas piłka…

 5. Trenować chłopaki, będą imigranci szli po 500 osób to ktoś będzie musiał ich zatrzymać. I jeszcze policja będzie ich ochraniać.

 6. międzyklubowa eskalacja ciosów zamachowych: w skrócie – mecz

 7. Jakie zatrzymania skoro wszyscy musieli mieć maseczki

 8. Ze względu na brak skuteczności służby ochrony oraz w obawie o zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników, musiała reagować policja.
  A co mieli robić, dać sie pobić. Może niech stanie zamiast nich ten który pozabierał im wszystkie ŚPB dostępne ustawowo szczególnie gazy, a gdy mecz jest podwyższonego ryzyka to i zniesiono tzw. żółwie. Bo do kibola humanitarnie trzeba. Dopóki kluby się będą z nimi układać aby była frekwencja na meczu jak i spokój to nigdy nie będzie bezpiecznie na meczach.

 9. miejscowi tubylcy nawet na wyjeździe nie potrafią się zachować. w lublinie fajne zoo by wyszło ale w sumie to zazwyczaj same małpy

 10. ale puste łby, jaki klub tacy kibice

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej