Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Do klientów docierały paczki bez zawartości. Po zatrzymaniu pracownika magazynu wyjaśniło się dlaczego

Zamojscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który kradł zawartość przesyłek. 19-latek usłyszał zarzuty, wkrótce stanie przed sądem i odpowie za swoje czyny.

Na początku tego tygodnia policjanci z Zamościa przyjęli zgłoszenie o kradzieżach na terenie sortowni paczek. Przedstawiciel firmy wyjaśnił, że od pewnego czasu z oddziałów doręczających przesyłki spływały informacje o braku zawartości nadawanych z sortowni paczek.

Kilkanaście przesyłek dotarło do klientów bez zawartości, niektóre z nich nosiły ślady otwierania. W paczkach brakowało między innymi golarek, depilatorów, elektrycznego sprzętu do stylizacji włosów, biżuterii i ubrań.

Mundurowi ustalili, że za nielegalnym opróżnianiem paczek z zawartości może stać 19-latek z Zamościa. Policjanci przeszukali należący do niego samochód, którym przyjeżdżał do pracy. W jego wnętrzu odnaleźli skradzione wcześniej z przesyłek srebrne zawieszki. Jak się okazało 19-latek łupy przechowywał także w stojącej w szatni szafce. Tam policjanci odnaleźli golarkę elektryczną, plecak oraz opakowanie po skradzionej bluzie.

Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów pozwolił na przedstawienie 19-latkowi zarzutów. Mężczyzna odpowie za kradzieże towaru z kilkunastu przesyłek z terenu sortowni firmy kurierskiej. Przedstawiciel pokrzywdzonej firmy wartość strat oszacował na kwotę ponad 2,5 tysiąca złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą zamojscy policjanci, nie jest wykluczone, że kradzieży było więcej. Mundurowi prowadzą także czynności ukierunkowane na odnalezienie pozostałych skradzionych przedmiotów.

Zgodnie z kodeksem przestępstwo kradzieży cudzej rzeczy ruchomej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. pixabay.com)

5 komentarzy

  1. Ale z pracy nie wyleciał?

    • Podwyżkę dostał i awans, bo dzięki niemu było więcej przesyłek, bo drugi raz ktoś musiał zamówić. Potwierdzone info.

  2. nie chchiał żeby ktoś paczkami rzucał to po wyjmował :]

  3. Jaka firma ? Bo jak coś nie tak u narodowego operatora to od razu wszędzie głośno.

  4. Nie dość że kradł to fanty trzymał przy sobie , co za ameba intelektualna …..

Wiadomości z info112