Do Dęblina i Baranowa. Nowe długie trasy puławskich emek

Od piątku mieszkańcy gminy Baranów oraz Dęblina będą mogli dojechać bezpośrednio do Puław korzystając z komunikacji miejskiej. MZK uruchamia dwie nowe trasy.

Od 1 marca autobusy puławskiego MZK będą kursowały na dwóch nowych trasach. Linia nr 29 pojedzie z Puław do najdalej położonej gminy czyli Baranowa. Trasa wiedzie przez Bałtów, Borysów, Żyrzyn, Skrudki, Wilczankę, Pogonów i Motogę. Zaplanowano po dwa kursy w każdym kierunku. Z Puław autobusy mają wyjeżdżać o godz. 5:25 i 15:20, a z Baranowa o 6:02 i 16:20. Pojazdy będą kursowały tylko w dni nauki szkolnej a cena biletu z na całej trasie wynosić ma 6 złotych. Linia została uruchomiona aby poprawić komunikację pomiędzy gminami oraz zapewnić uczniom możliwość łatwiejszego dotarcia do szkół.

Z kolei nowa linia nr 30 kursować będzie z Puław do Dęblina. Autobusy z ul. Składowej pojadą ul. Lubelską, Wojska Polskiego, Centralną, Piaskową, Dęblińską a następnie przez Wólkę Gołębską, Gołąb, Borowinę, Matygi i Borową dotrą do Dęblina. Przez miasteczko przejadą ul.: Podchorążych, 15 PP „Wilków” koło Liceum Ogólnokształcącego i cmentarza, Wiślaną, Dworcową, Warszawską, Spacerową, Płk Ścibiora, Spacerową, Niepodległości i Podchorążych. Cała trasa liczy 26 km i autobusy pokonają ją w 44 minuty.

Przebieg trasy został tak wyznaczony, aby w Dęblinie autobusy przejeżdżały przez najważniejsze miejsca miasta czyli dworzec, lotnisko, rynek, osiedle czy też zespół szkół. Zaplanowano również po dwa kursy w każdym kierunku, które będą się odbywały w dni nauki szkolnej. Z Puław autobusy wyjadą o godz. 5:55 i 14:26 zaś z Dęblina o godz. 6:40 i 15:13. Bilet jednorazowy do Dęblina ma kosztować 5 złotych zaś do położonych na trasie przejazdu miejscowości 3,90.

(fot. MZK Puławy)

Zobacz również

2 komentarze

 1. TAK SZYBKO
  Dopiero kilka dni temu prezes Jarosław K. ogłaszał w publicznej telewizji że przywrócą połączenia. 13-stki dla emerytów, 500+ na pierwsze dziecko szybko działają 😉
  Ciekawe co obiecają na jesienne wybory?

 2. w Pulawach nie ma Pks niech Mpk dojezdza do lotniska Chopina w Warszawue lub na uk.Nowogrodzka

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online