Do Dęblina i Baranowa. Nowe długie trasy puławskich emek

Od piątku mieszkańcy gminy Baranów oraz Dęblina będą mogli dojechać bezpośrednio do Puław korzystając z komunikacji miejskiej. MZK uruchamia dwie nowe trasy.

Od 1 marca autobusy puławskiego MZK będą kursowały na dwóch nowych trasach. Linia nr 29 pojedzie z Puław do najdalej położonej gminy czyli Baranowa. Trasa wiedzie przez Bałtów, Borysów, Żyrzyn, Skrudki, Wilczankę, Pogonów i Motogę. Zaplanowano po dwa kursy w każdym kierunku. Z Puław autobusy mają wyjeżdżać o godz. 5:25 i 15:20, a z Baranowa o 6:02 i 16:20. Pojazdy będą kursowały tylko w dni nauki szkolnej a cena biletu z na całej trasie wynosić ma 6 złotych. Linia została uruchomiona aby poprawić komunikację pomiędzy gminami oraz zapewnić uczniom możliwość łatwiejszego dotarcia do szkół.

Z kolei nowa linia nr 30 kursować będzie z Puław do Dęblina. Autobusy z ul. Składowej pojadą ul. Lubelską, Wojska Polskiego, Centralną, Piaskową, Dęblińską a następnie przez Wólkę Gołębską, Gołąb, Borowinę, Matygi i Borową dotrą do Dęblina. Przez miasteczko przejadą ul.: Podchorążych, 15 PP „Wilków” koło Liceum Ogólnokształcącego i cmentarza, Wiślaną, Dworcową, Warszawską, Spacerową, Płk Ścibiora, Spacerową, Niepodległości i Podchorążych. Cała trasa liczy 26 km i autobusy pokonają ją w 44 minuty.

Przebieg trasy został tak wyznaczony, aby w Dęblinie autobusy przejeżdżały przez najważniejsze miejsca miasta czyli dworzec, lotnisko, rynek, osiedle czy też zespół szkół. Zaplanowano również po dwa kursy w każdym kierunku, które będą się odbywały w dni nauki szkolnej. Z Puław autobusy wyjadą o godz. 5:55 i 14:26 zaś z Dęblina o godz. 6:40 i 15:13. Bilet jednorazowy do Dęblina ma kosztować 5 złotych zaś do położonych na trasie przejazdu miejscowości 3,90.

(fot. MZK Puławy)

Zobacz również

2 komentarze

 1. TAK SZYBKO
  Dopiero kilka dni temu prezes Jarosław K. ogłaszał w publicznej telewizji że przywrócą połączenia. 13-stki dla emerytów, 500+ na pierwsze dziecko szybko działają 😉
  Ciekawe co obiecają na jesienne wybory?

 2. w Pulawach nie ma Pks niech Mpk dojezdza do lotniska Chopina w Warszawue lub na uk.Nowogrodzka

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku