Długi weekend na drogach regionu. Dwie osoby nie żyją, a 20 zostało rannych

Lubelscy policjanci podsumowali długi weekend na drogach regionu. W 18 wypadkach drogowych zginęły dwie osoby, zaś 20 zostało rannych.

Podczas czterech dni długiego weekendu policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi zwracali również uwagę czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa.

W ciągu czterech dni doszło w województwie lubelskim do 18 wypadków, w których śmierć poniosły dwie osoby, a 20 zostało rannych. Podczas kontroli drogowych ujawnionych zostało także 84 nietrzeźwych kierujących, mundurowi odnotowali także 188 kolizji drogowych.

(fot. Policja)

9 komentarzy

 1. 84 nietrzeźwych, to lubelskie wypadło lepiej od dolnego sląska, ale DLS to czwarte pod względem ludności woj w Polsce. Brawo Cebuliony ! 🙂

  • Najwięcej zależy od skali kontroli. Gdyby liczba kontroli objęła większą liczbę kierujących, to i pijusów byłoby więcej w statystykach, więc w ten sposób trudno porównywać.
   Bardziej miarodajny jest wskaźnik pijusów na np. 1000 skontrolowanych.
   Gdyby zrobić kontrole w weekend, późnym wieczorem pod wiejskimi sklepami to policyjna więźniarka zapełniała by się równie szybko jak parking pod sklepem pojazdami aŁdi.

   • W innych krajach (Francja i kraje sąsiednie) kontroli trzeźwości jest mniej a złapanych więcej. Po prostu policja nie bawi się w rutynowe kontrolę trzeźwości i nie kompromituje się.

 2. Wystarczy jeszcze przetrwać tylko 2 tygodnie (w przypadku studentów o kilka więcej) by cieszyć się tym, że udało się przeżyć kolejne wakacje. A nie jest to takie proste w jednym z najniebezpieczniejszych regionów najniebezpieczniejszego kraju w UE. Ale jak twierdzi ministerstwo: taka tradycja – a tradycję należy podtrzymywać.

 3. Przejechałem wczoraj 700 kilometrów po Polsce i nie spotkałem ani jednego radiowozu, te akcje to lekka ściema, ale też straszak na piratów.

 4. Bo nie chciały żyć i tyle.

 5. A Policja „dba o bezpieczeństwo” łapiąc „piratów” na Mazowieckiego jadących 70km/h.
  Lepiej tam uważajcie bo 3 pasy, oddzielający pas zieleni, brak skrzyżowań czy przejść dla pieszych a jest 50km/h

 6. 2 osoby na tyle dni to nie dużo

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021