Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dlaczego nad lubelskim zamkiem zawisły planety? Zobacz wideo (zdjęcia, wideo)

W piątek rano w mediach społecznościowych Muzeum Narodowe w Lublinie opublikowało zdjęcie z planetami w postaci balonów, które wczoraj wieczorem zawisły nad Zamkiem. Nikt nie chciał zdradzić, dlaczego się tam pojawiły i na jak długo pozostaną. W końcu zagadka została rozwiązana.

– Coś ciekawego pojawiło się wczoraj nad naszym zamkiem. Widzieliście? Chodzą słuchy, że dziś po zmroku to tajemnicze zjawisko wróci…- napisało w piątek rano Miasto Lublin na profilu na Facebooku.

O tajemnicze planety pytali mieszkańcy w komentarzach, ale nikt nie chciał powiedzieć o co chodzi. Muzeum Narodowe w Lublinie, też nie za bardzo chciało zdradzić, z jakiego powodu nad zamkiem zawisły planety.

– Planetom unoszącym się nad zamkiem towarzyszyła będzie projekcja na fasadzie, a najlepszym miejscem do podziwiania całości będą okolice zamku! Dziedziniec pozostanie niedostępny do 19 grudnia – napisało w jednym z komentarzy Muzeum.

Jednak tajemnica wyjaśniła się po tym, jak przedstawicielka Miasta Lublin przekazała informację, że to element promocji nowego filmu Rebel Moon, który będzie miał globalną premierę w Netflix od 22 grudnia. Instalacja na lubelskim zamku będzie widoczna po zmroku każdego dnia, do 18 grudnia. Planetom unoszącym się nad Zamkiem towarzyszy projekcja na jego fasadzie.

Ważna informacja dla kierowców, do 22 grudnia wyłączonych z obsługi będzie 10 miejsc parkingowych na pl. Zamkowym. Chodzi o miejsca postojowe znajdujące się od strony kamienic.

 

11 komentarzy

  1. 99% podoba się efekt wrażenie jeszcze lepsze na żywo
    Na yt jest film z drona fajny. Ale tutaj zawsze wylewa się farma maruderów którym zawsze coś nie pasi i muszą się swoim jadem podzielić. Przykre macie żywota….

Dodaj komentarz