Sobota, 05 października 202405/10/2024
690 680 960
690 680 960

Dla nich to nie był trzeźwy poranek. Wpadli podczas policyjnej akcji

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących drogami powiatu łukowskiego, policjanci po raz kolejny przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. W ramach działań skontrolowano trzeźwość prawie 700 kierowców. Niestety, mimo licznych apeli o rozsądek za kierownicą, dwóch z nich prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu.

Pierwszy z zatrzymanych to 47-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego, który kierował ciężarówką z niemal 0,5 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a jego sprawa wkrótce trafi do sądu.

Drugi kierujący to 19-latek, który mimo braku prawa jazdy wsiadł za kierownicę osobowego auta z wynikiem 0,25 promila alkoholu w organizmie. Młody mężczyzna twierdził, że niedługo ma przystąpić do egzaminu na prawo jazdy, jednak policjanci szybko uświadomili go, że niezależnie od wyniku egzaminu, czeka go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zaskoczeniem dla funkcjonariuszy okazała się również reakcja matki 19-latka, która przyjechała odebrać samochód syna. Kobieta była przekonana, że jej syn już zdał egzamin na prawo jazdy i odebrał uprawnienia.

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie na drogach. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i wydłuża czas reakcji, co może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Statystyki z ostatnich lat potwierdzają, że problem nietrzeźwych kierowców wciąż jest na bardzo wysokim poziomie, mimo licznych działań prewencyjnych.

Policjanci zapowiadają kontynuację działań „Trzeźwy poranek” na terenie całego powiatu, o różnych porach dnia i nocy, aby jeszcze skuteczniej przeciwdziałać zagrożeniom związanym z jazdą po alkoholu. Pamiętajmy – za kierownicą odpowiadamy nie tylko za swoje życie, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

18 komentarzy

  1. To jest cud że tylko dwóch bo zawsze mogło być więcej kierujących na podwójnym gazie!

    • Bo tych z ponad 1,5 promila puścili. Wiesz ile jest roboty z konfiskatą. Nie ma też gdzie tego trzymać. No i po co robić tyle kłopotu kierowcy, skoro w tym czasie można skontrolować kilku „rowerzystów” stojących pod sklepem.

  2. 0,25 promil , no pijany w sztok

  3. Złomować pojazdy na miejscu.
    WORD-y i szkoły nauki jazdy powinny mieć symyulator załatwiania formalności w wyniku śmierci rodziny w wypadku w tym małych dzieci. Zamówienie trumien, wybranie koloru, wielkości, zamówienie i wybranie ubranek dla dzieci. Załatawienie księdza itd. Rozwiązanie problemu z zabawkami i rzecami osobistymi po dzieciach. Spakowanie ich w kartony itd. Takie zwykłe wydawałoby się drobne sprawy.
    Taki kurs powinni odbywać wszyscy kierowcy zawodowi, posiadająy tzw sportowe auta, auta premium oraz każdy związany z motosportem. Docelowe wszyscy powinni przechodzić takie kursy.
    Na naszych drogach mamy problem z agresja kierowców. Ktoś ma lepszy pomysł jak ich uświadamiać?

  4. serdelek-parówka

    Ciekawe ilu narkusów pojechało dalej?

  5. Na miejscu tego 19 latka wyjechał bym z tego chorego kraju… np do Canady puki jest młody i tam zrobił bym sobie prawko!!!!

    • Nie chory kraj w tym przypadku tylko głupi siusiek, ledwo od cyca odłączony i już świętuje promilami jazdę bez uprawnień…

      • Lecz sie, to jest minimalne przekroczenie czyli 0,125 w wydychanym. To jest minimalny stan gdzie za granica jechal by dalej lub dostal mandat. A w okupionej Polsce jest lojony z kasy na fundusz sprawiedliwosci np.

  6. statystycznie więcej rowerzystów jeździ po alkoholu , kierowców statystycznie mało , trzeba eliminować jednych i drugich zwłaszcza Franusiów , co z OC dla rowerzystów

  7. Jeden promil powinien być dozwolony dla Polaków

  8. 2 na 700 i kolejny sukces takiej akcji o zabójczych wynikach tych dwóch panów nie wspomnę.

Dodaj komentarz

Z kraju