Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Dino szykuje się do ekspansji na Lubelszczyźnie. Zapowiada budowę wielkiego magazynu

Kiedy w zachodniej części kraju sklepy te znajdują się praktycznie w każdej gminie, w naszym regionie jest ich bardzo niewiele. Niebawem jednak ma ich zacząć przybywać.

Z roku na rok przybywa sklepów sieci Dino. Tylko od stycznia do września firma otworzyła 184 nowe obiekty, co sprawia, iż posiada już 2 340 placówek handlowych. Obecnie największe ich zagęszczenie znajduje się w zachodniej części kraju, jednak sukcesywnie też firma zaczyna posuwać się na pozostałe regiony kraju. W ostatnim czasie zaczęła skupiać się na centralnej Polsce a obecnie planuje ekspansję na wschodzie.

Spółka zapowiedziała właśnie, że przeznacza ponad 400 mln zł na budowę trzech kolejnych centrów dystrybucyjnych. Magazyny zlokalizowane będą w województwach: świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim oraz lubelskim. W naszym regionie będzie to Janów Lubelski.

Wiadomo już, że centrum dystrybucyjne będzie miało ok. 45 tys. m2. powierzchni. Oznacza to, iż będzie sporo większe od tego, jakie w Lubartowie posiada Biedronka. W tym przypadku magazyn ma 28 tys. m2. Przedstawiciele Dino wskazują, iż celem tworzenia nowych centrów dystrybucyjnych będzie obsługa dostaw towarów do rosnącej liczby sklepów a także wsparcie dalszej ekspansji geograficznej sieci.

W budynku znajdować się będzie m.in. mroźnia, chłodnia, magazyny z kontrolowaną temperaturą, magazyn suchy oraz część socjalno-biurowa wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną. Inwestycja zakłada również budowę dróg wewnętrznych i miejsc parkingowych. Obiekt ma posiadać ekologiczne źródła zasilania w energię elektryczną w postaci instalacji fotowoltaicznej o mocy 1MW.

Inwestycja w Janowie Lubelskim ma pochłonąć ok. 140 mln zł netto. Wiadomo już, że jej realizacja stworzy także nowe miejsca pracy. Ile? Tego na razie nie zdradzono. Jednak wstępnie mowa jest o kilkuset osobach. Magazyn ma być gotowy w 2025 roku.

18 komentarzy

  1. W końcu. Czekamy.Polski sklep.

  2. Kiedy wybudują sklep Dino w Kamieniu województwo lubelskie powiat Opole lubelskie pozwolenia na budowę Dino już macie gotowe

  3. zanim powstanie to centrum, w Janowie będzie 4 biedronki.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo