Desperat na Czechowie. Skakał po balkonach, bo nie chciał jechać do szpitala

Przez kilka godzin służby ratunkowe starały się przemówić młodemu mężczyźnie do rozsądku, aby zszedł z balkonu. Wcześniej na widok policjantów wyskoczył na zewnątrz i po balkonach wdrapał się na czwarte piętro.

Wszystko zaczęło się w poniedziałek przed 8:00 rano, gdy do jednego z mieszkańców bloku przy ul. Paderewskiego przyjechali policjanci wraz z załogą karetki pogotowia ratunkowego. Mężczyzna bowiem miał się stawić na leczenie w szpitalu, czego sukcesywnie unikał. Na widok policjantów zabarykadował się w domu, do pomocy wezwano więc strażaków.

Po siłowym dostaniu się do mieszkania mężczyzna wybiegł na balkon, a następnie zaczął wdrapywać się na wyższe kondygnacje. W ten sposób dotarł do czwartego piętra, po czym zakomunikował, że jutro ma urodziny i chce pozostać w domu. W innym przypadku zaś groził skokiem na ziemię.

Strażacy rozłożyli specjalny skokochron, zaś do akcji przystąpili policyjni negocjatorzy. W końcu mężczyznę udało się bezpiecznie sprowadzić na dół. Został przewieziony do szpitala na badania.

2017-01-09 12:07:27
(fot. nadesłane Czytelnicy, lublin112.pl)

16 komentarzy

  1. @Lublin112 „Został przewidziany do szpitala na badania” powiadacie? Ciekawy skład zdania i w sumie także jego konstrukcja. Wiecie jak poprawić humor, gorzej z poprawianiem tekstów. Pozdrawiam.

  2. Biorac pod uwage jakosc leczenia w szpitalach wcale sie chlopakowi nie dziwie ze uciekal przed sluzba zdrawia

  3. Jaki kraj taki Spiderman.
    W Ameryce musi ugryźć cię toksyczny pająk a u nas wystarczy kazać się czlowiekowi leczyć na NFZ i mamy superbohatera na miarę naszych czasów 😉

  4. hmm a jak i na co go leczyli ze az tak od nich uciekal?? zastanawiajace zeby az policja przejezdzala zeby pacjent stawil sie do szpitala…. cos tu chyba nie tak ze sluzbami… :/

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)