Dęblin: Będą zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Niedawno minął miesiąc od uruchomienia w Dęblinie komunikacji miejskiej. Czynione przez ten czas obserwacje ruchu pasażerskiego wpłynęły na wprowadzenie zmian w rozkładzie jazdy.

Od poniedziałku 23.11.2015 wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu autobusu MZK linii nr 31 na terenie Dęblina. Najistotniejszą z nich, jest zawieszenie kursowania autobusu w soboty. Związane jest to z bardzo małym zainteresowaniem pasażerów, autobus jeździł pusty, bądź też korzystało z niego zaledwie kilka osób. Za to w dni powszednie liczba kursów się zwiększy. Jednocześnie ulegnie zmianie trasa linii 31. Od jutra autobus nie będzie przejeżdżał ulicami Jagiellońską i 1-go Maja, zaś kurs z Masowa na Dworzec PKP będzie przebiegał przez ulicę Ścibiora.

Pierwszy autobus komunikacji miejskiej wyjechał na ulice Dęblina 1 października. Trasę nr 31 obsługuje Miejski Zakład Komunikacji w Puławach. Powodem były liczne skargi na prywatnych przewoźników, którzy nie trzymali się rozkładów jazdy, jak też brak obsługi komunikacyjnej części miasta. Ponieważ uruchomienie własnej komunikacji byłoby dla miasta zbyt dużym obciążeniem finansowym, podpisano umowę z puławskim MZK.

W jej ramach po Dęblinie kursuje jeden autobus. Przystanek początkowy, jak też końcowy zlokalizowany został na pętli przy ul. Krasickiego. Trasa wiedzie ul. Spacerową, przez Rynek, ul. Warszawską, 15 PP Wilków, koło cmentarza, ul. Wiślaną, dworzec PKP, szpital i lotnisko. Autobus dociera więc do wszystkich najważniejszych miejsc w Dęblinie. Umowa obowiązuje do końca roku, przez ten czas zapadnie decyzja, co do dalszego funkcjonowania komunikacji miejskiej w tym mieście.

(fot. lublin112)
2015-11-22 11:03:59

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą