Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dawne Tesco przebudują na park handlowy. Otwarcie jeszcze w tym roku (wizualizacje)

Budynek dawnego Tesco zostanie przekształcony na park handlowy. Obiekt ma nosić nazwę Smart Park Krasnystaw. Otwarcie zaplanowane zostało na koniec tego roku.

Firma Smart Park Polska, inwestor i deweloper parków handlowych w Polsce, przedstawiła plany dotyczące budynku dawnego Tesco w Krasnymstawie. O tym, że obiekt w dalszym ciągu będzie miał przeznaczenie handlowe wiadomo od dawna. Zapowiadał to jeszcze w 2021 roku gdański deweloper EDS Retail Park, który to zakupił część zamkniętych hipermarketów.

Dziś już wiadomo, że budynek zostanie przekształcony na park handlowy. Obiekt ma nosić nazwę Smart Park Krasnystaw i jak zapowiedziano, ma uzupełniać już istniejącą w tym miejscu infrastrukturę o podobnej branży. Dodatkowo zapewni nowe miejsca pracy i stanie się impulsem dla lokalnej gospodarki.

Inwestor wskazuje, że lokalizacja jest bardzo dogodna. Obok znajduje się uruchomiona w 2009 roku Galeria Krasnystaw, do tego sklep Biedronka, restauracja McDonald’s, stacja paliw oraz market Kaufland. Doliczając do tego ruchliwą drogę krajową nr 17 ma to wszystko zapewnić zainteresowanie klientów.

Na razie firma nie zdradza jeszcze, jakie marki obecne będą w nowym obiekcie, jednak zainteresowanie miało już potwierdzić 6 ogólnopolskich sieciowych najemców. Otwarcie zaplanowane zostało na koniec tego roku.

Dawne Tesco przebudują na park handlowy. Otwarcie jeszcze w tym roku (wizualizacje)

14 komentarzy

 1. Miałem nadzieje na sklep Netto

 2. Moim zdaniem park handlowy powinien się nazywać Cebulandia!

 3. Smart nie bardzo pasuje do Krasnegostawu.

 4. Dziadunio z Willolowa

  Łezka się w oku kręci, jak przypomnę sobie lubelskie Tesco z czasów jego świetności. Co za przestrzeń! Jakie szerokie alejki! Jaki asortyment! Żadna obecna sieć temu nie dorównuje, może jedynie Au chan na Felinie.

  • Tak było, popieram ale i asortyment był wtedy inny. A teraz wszędzie badziewie.

  • + jakiś czas działał 24 H 🙂 ah piękne czasy

   • Pamiętam jak mieliśmy imprezę w Oktagonie i poszliśmy do Tesco nauczeni że właśnie jest czynne całą dobę i podchodzimy pod drzwi a one się nie otwierają machamy przy czujnikach ręką i wychodzą do nas jakieś panie i mówią, że zamknięte na co my tacy zrozpaczeni jak to zamknięte?
    Tesco mój ulubiony sklep.

 5. Cebulaki z Krasnegojorku będą miały się gdzie pałędać

 6. Smart Park, Złoty Róg same galerie i parki handlowe. Handel będzie napędzał handel. W tym mieście nie powstają zakłady przemysłowe tylko handel.

  • A co liczyłeś na jakąś firmę z przemysłem my nie Niemcy. Przez to, że nasz kraj nie ma wielkich marek jak Niemcy typu audi, mercedes, puma, fanta itp. nigdy ich nie dogonimy co plac i rozwoju gospodarczego. Małym krajem jak Cypr czy też Luksemburg też nie jesteśmy gdzie moglibyśmy wprowadzić mocne ulgi podatkowe czy też nie jesteśmy krajem położonym przy oceanie atlantyckim więc firmy z USA chętniej będą lokować swoje siedziby w Irlandii czy Holandii my zawsze będziemy krajem drugiej kategorii, w którym buduje się hale a w nich galerie z firmami zachodnich marek.

 7. Nasze polskie Tesco, jakościowe produkty, tesknię

Dodaj komentarz