Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dachowała peugeotem na polu. Tłumaczyła, że oślepiło ją słońce

W niedzielę po południu w Okrzei doszło do dachowania pojazdu osobowego. Kierująca samochodem tłumaczyła policjantom, że oślepiło ją słońce i zjechała z drogi.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w Okrzei w powiecie łukowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu pojazdu osobowego na przydrożnym polu.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci ustalili, że kierująca peugeotem kobieta, na łuku drogi zjechała z jezdni na przydrożne pola, a następnie jej pojazd dachował. Kierująca wraz z 74-letnią pasażerką z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście kobiety nie doznały poważnych obrażeń.

47-latka tłumaczyła mundurowym, że w trakcie jazdy oślepiło ją słońce i wówczas zjechała na pobocze drogi, na którym gwałtownie skręciła kierownicą. Wkrótce kobieta poniesie konsekwencje za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi jej wysoka grzywna, a dodatkowo jej konto zasilą punkty karne.

(fot. Policja Łuków)

4 komentarze

  1. Kobiety mają trudniej za kierownicą. Oprócz smartfona jeszcze makijaż trzeba poprawić i , niejednokrotnie , koniecznie w szpilkach trzeba prowadzić.

    • Jest gorzej niż myślisz, bez gadżetów statystycznie też słabiej prowadzą.

  2. No i panowie policjanci powinni panią pouczyć ze należy wozić okulary przeciwsłoneczne i odstapić od ukarania mandatem .W końcu kazdemu się moze zdarzyć oslepienie przez słońce ,a szczególnie osobom nie uzywajacym okularów slonecznych

  3. A na co im gadzety ? ich umysł i jego dzialanie jest najlepszym gadzetem ,osobiscie przekonałem się o tym kilka razy

Z kraju