W czwartek rusza przebudowa ul. Walecznych w Lublinie. Będą spore utrudnienia

Jutro kierowców poruszających się po Lublinie czeka kolejne miejsce, gdzie napotkają utrudnienia związane z przebudową miejskich ulic. Ekipa drogowców wkracza na ulicę Walecznych.

Przebudowywany ma być odcinek od ul. Ponikwoda do ul. Berberysowej. Przez najbliższy miesiąc ma być tam ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Prace będą prowadzone w trzech etapach. Pierwszy, który rozpocznie się właśnie w czwartek, obejmuje roboty po prawej stronie jezdni w kierunku ul. Węglarza. Istniejąca nawierzchnia będzie frezowana a następnie położona zostanie warstwa bitumiczna. Przez dwa tygodnie ruch będzie odbywał się wahadłowo na połowie jedni po stronie cmentarza.

Później wykonawca przeniesie się na jezdnię po stronie cmentarza. W tym przypadku prace będą polegały na regulacji krawężników, frezowaniu istniejącej nawierzchni i wykonaniu nowych warstw bitumicznych. Ruch będzie się odbywał także wahadłowo, lecz na części jezdni po stronie domów jednorodzinnych.

Za miesiąc drogowcy znów wrócą na jednię po stronie domów jednorodzinnych gdzie będzie prowadzona rozbiórka istniejących krawężników i ustawianie nowych. Jezdnia zostanie również poszerzona, zjazdy wyregulowane oraz powstaną nowe chodniki. W czasie realizacji tego etapu ruch będzie odbywał się w obu kierunkach na zawężonej jezdni ul. Walecznych do szerokości 5m. Realizacja tego etapu potrwa do końca kwietnia.

Ulica zostanie poszerzona z 5 do 7m. wartość prac to 302 tys zł. Roboty prowadzi LPRD S.A., które ma czas na realizację zadania do 30 czerwca.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2015-04-08 21:41:29

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Przebudowa ul. Walecznych.. jak dumnie to brzmi.. ul. Walecznych ma długość ponad 1000 metrów.. remontowany odcinek ma długość 140metrów. Jak były dziury tak dalej będą dziury.. jedyny plus to nie będzie już wąsko właśnie na tym odcinku.

 2. nie da sie, jest w sam raz

 3. Wieśniaki jadą Walecznych w kierunku Lubartowa zamiast Al. Sp. Pracy. Popaprane towarzystwo. Gdyby Walecznych była gruntowa to też sporo aut przejeżdżałoby tamtędy.

 4. Jakos tego początku przebudowy nie widać.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7556zł -0.18%
  • GBP 5.0101zł -0.36%
  • EUR 4.471zł -0.01%
  • CHF 4.1171zł -0.31%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach