Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

„Cześć mamo to ja…” – taki SMS to początek problemów finansowych

Kłopoty finansowe 67-letniej mieszkanki powiatu łęczyńskiego zaczęły się od SMS-a treści: „Cześć mamo to ja…”. Kobieta była przekonana, że nadawcą wiadomości jest jej córka. Sądząc, że jej pomaga w zakupie nowego telefonu, przelała blisko 2500 złotych. Jak się potem okazało na konto oszusta.

Do policjantów z łęczyńskiej komendy zgłosiła się 67–letnia mieszkanka Łęcznej. Z relacji kobiety wynikało, że otrzymała wiadomość SMS-a o treści „Cześć mamo to ja…”, dalej wpisane było imię jej córki.

– Z treści wiadomości wynikało, że jej poprzedni telefon wpadł do ubikacji. Dlatego potrzebuje pieniędzy na nowy telefon. Poprosiła o przelanie blisko 2500 złotych. Kobieta niczego nie podejrzewała dlatego wykonała natychmiastowy przelew na wskazane konto. Następnie skontaktowała się z córką, która była zdziwiona całą sytuacją. Wówczas okazało się, że padła ofiarą oszusta – relacjonuje aspirant sztabowy Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność. Pamiętajmy zanim komukolwiek przekażemy pieniądze bądź wykonamy przelew skontaktujmy się telefonicznie z tą osobą, zweryfikujmy tą informację i upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa. W takich sytuacjach, nigdy nie działajmy pochopnie bo możemy stracić nasze oszczędności.

2 komentarze

  1. Córeczka by zadzwoniła a nie pisała SMS’a. A mamusia by najpierw do niej zadzwoniła a nie od razu kasę płaciła. Jak kto głupi jak *** to niech go zaboli.

  2. na początku proste pytanie, skąd obca osoba wiedziała jak ma na imię córka oraz jaki numer telefonu ma mama? Najpewniej podała wszystkie dane w Internecie klikając w reklamę typu SPRAWDŹ SWOJE IQ.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo