Czas ostatecznie pożegnać się z zimą. W nocy zmieniamy czas na letni

Przed kilkoma dniami przywitaliśmy wiosnę, dziś w nocy zaś zmienimy czas na letni. Z pewnością ucieszy to osoby, które mają dosyć zimowej szarości a wyczekują kolorów wiosny i ciepłego lata.

W nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki o godzinę do przodu. Tym samym przechodzimy na czas letni a to sprawi, że słońce będzie zachodzić nie tak jak obecnie przed godziną 18, lecz godzinę później. Zmiana z pewnością ucieszy osoby, które mają dosyć zimowej szarości a wyczekują kolorów wiosny i ciepłego lata. Dodatkowo dzięki dłuższemu dniowi, możemy więcej czasu spędzić na dworze, co to ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Im bowiem więcej światła, tym człowiek jest bardziej zadowolony.

Dokładnie o godzinie 2 należy wskazówki naszych zegarów przesunąć o godzinę do przodu, na godzinę 3. Pamiętajmy, że w większości nowszych urządzeń, czyli w komputerach, smartfonach, tabletach i innych posiadających dostęp do internetu, ręczna zmiana nie będzie konieczna, gdyż nastąpi to automatycznie. Osoby, które w niedzielę będą pracować, muszą się przygotować na krótszy sen, chyba, że godzinę wcześniej udadzą się spać.

W Polsce zmiana czasu po raz pierwszy została wprowadzona w okresie międzywojennym. Później stosowano ją w latach 1946-1949 i 1957-1964. Następnie weszła w życie w 1977 r. i obowiązuje do dzisiaj. Jednak może być tak, że w niedzielę przestawimy zegarki już po raz ostatni. Pomimo tego, że w 2016 r. rząd wydał rozporządzenie, które przedłuża stosowanie czasu letniego i zimowego do 2021 roku, to rok później rozpoczęły się prace nad rezygnacją ze zmiany czasu.

(fot. lublin112)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Jeszcze tylko żeby to sk*rwysyństwo zniknęło i będzie można się cieszyć wiosną !

 2. Najwyższy czas przestawić czas na normalny czas. 🙂

 3. Nowoczesny Rysiek

  Teraz jest nagonka pismaków -nierobów warszawskich przeciw zmianom czasu na zimowy oraz letni , lecz jeszcze zapłaczecie za tym dobrym pożytecznym rozwiązaniem

 4. Płaczą ci, którzy nie muszą wstawać wczesnym rankiem do pracy, tylko mogą sobie dłużej pospać. Oni nie zapłaczą kiedy w zimie będzie obowiązywał czas letni.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online