690 680 960

Czarny lód na drodze. To bardzo niebezpieczne zjawisko (wideo)

Nasz Czytelnik przesłał nam nagranie, na którym widać jak kierowca auta osobowego traci panowanie nad autem na rondzie przy Makro. Wszystko przez czarny lód.

Czarny lód jest groźnym zjawiskiem, jakie może przytrafić się kierowcom w okresie późnojesiennych przymrozków i zimy, ale także wiosną. Cienka warstwa lodu zupełnie niewidoczna z kabiny pojazdu, może okazać się śmiertelnie niebezpieczna.

Zazwyczaj do tego zjawiska dochodzi wieczorem, kiedy obniża się temperatura powietrza, a przy okazji pada deszcz lub śnieg. Miejsca, gdzie pojawia się czarny lód to często wszelkiego rodzaju wiadukty i mosty. Nawet opony zimowe nie są w stanie zapobiec wpadnięciu w poślizg na czarnym lodzie.

Do pojawienia się czarnego lodu doszło dzisiaj na niektórych ulicach Lublina. Nasz Czytelnik przesłał nam nagranie sytuacji drogowej do jakiej doszło na rondzie przy Makro. Jadący na wewnętrznym pasie ruchu kierowca w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, który wpadł w poślizg na czarnej nawierzchni. Na szczęście prędkość była na tyle mała, że auto stanęło bokiem na pasie, uderzając kołami w krawężnik.

W przypadku kiedy stracimy kontrolę nad autem, najgorszą reakcją jest nagłe hamowanie. Należy pamiętać, że w pierwszej kolejności należy zdjąć nogę z gazu i starać się skorygować kierunek jazdy.

Ku przestrodze!

(fot. wideo nadesłane)

46 komentarzy

 1. Lud twoj panie.lud pielgrzymi

 2. Nie macie pojęcia o jeździe subaru,jeżeli jest ślisko to przy małym skręcie kół ten samochòd tak się zachowuje ,miałem dwa mam teraz trzeci ,to nie jest e39 dla baranów to jest jeden z najlepszych aut na świecie – wjedziesz gdzie chcesz. Poprostu kierowca musi się dostosować I nauczyć 50*50 napendu

  • Zupełnie uprzejmie pytam: skąd wiesz, że inni nie mają pojęcia o jeździe subaru? pisząc takie rzeczy możesz zepsuć opinię fanom i kierowcom subaru. Jeśli jest tak jak piszesz, że masz już 3 egzemplarz to powinieneś wiedzieć jaki jest rzeczywisty podział przenoszenia napędu.
   Ps. Martwią mnie opisy sprzedawców którzy piszą, że napęd jest rozłączany bo zobaczyli dodatkową dźwignię przy ręcznym albo zakładają kapsle na koła i trykami przyłapują.
   Pozdrawiam wszystkich. A Ciebie kolego proszę o link do artykułu gdzie w subaru impreza napęd jest 50/50

 3. Bo jak się nie ma w głowie to tak jest 🙂 kiedyś się jeździło maluchami polonezami dużymi fiatami ładami 2105/2107 i się ile przejeździło a dziś nawet napęd 4WD nie pomaga 🙂 ale przepraszam każdy TYPOWY LUBELAK na LU czy nawet LUB tak jeździ i wszyscy z literką L z przodu. Świat bałwanów niesie. Polak jest chamem dla drugiego żeby go skrytykować i mu dowalić. Ja na tym rondzie się rozglądam ale LSW jest mistrzem niż LU 🙂 pozdrawiam kierowców z Lubelszczyzny

 4. Czarny lód i tak mniej niebezpieczny na drodze niż ciemny lud.

 5. Tam zawsze tak jest jest poprostu złej jakości nawierzchnia

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…