Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Cysterna nie trzymała prostego toru jazdy. Kierujący miał ponad 3 promile

42-letni mieszkaniec gminy Ostrów Lubelski miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna w miniony piątek w takim stanie kierował samochodem ciężarowym na drodze publicznej. Zatrzymany kierowca stracił już prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie wkrótce przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj na jednej z dróg na terenie gminy Gorzków. Dyżurny krasnostawskich policjantów po godzinie 18.00 otrzymał informację, z której wnikało, że po drodze publicznej jedzie cysterna, której kierujący nie trzyma toru jazdy.

Na miejsce natychmiast udali się mundurowi, którzy znaleźli opisywany pojazd i zatrzymali kierującego. W trakcie kontroli drogowej, po zbadaniu alkomatem okazało się, że 42-letni mieszkaniec gminy Ostrów Lubelski miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca będzie tłumaczył się przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo jazdy pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Straci także uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

7 komentarzy

  1. … rodzina zadowolona

  2. Że zamroczony oszołom siadł za kierownicą to jeszcze można zrozumieć – nie kumał co się dzieje. Ale, że nikt przytomniejszy go nie powstrzymał, to już dramat.

    • Powiedział co wiedział… ciekawe co byś zrobił, położył mu się na drodze? Zapytaj może jeszcze gdzie był Bóg.

  3. Przynajmniej miał tachograf, licencję i płacił za przejazd płatnymi drogami. Kierujący rowerami, czy osobówkami też powinni to posiadać i płacić, jeżeli chcą korzystać z dróg publicznych.

  4. Bo pić to trza umić

  5. on wypil na drodze czy z bazy go pościli? i kto?

  6. Za 3 promile już powinien zaliczać odsiadkę w wymiarze 300 dni. Reszta kar później.

Dodaj komentarz

Z kraju