Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ciężarówka zerwała trakcję kolejową. Ruch pociągów został wstrzymany (zdjęcia)

Nie kursują pociągi, pasażerowie udają się w podróż autobusami, kierowcy muszą zaś korzystać z objazdów. To wszystko przez kierowcę ciężarówki, który jechał z rozłożonym HDS-em.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 11 w Niedrzwicy Dużej. Na przejeździe kolejowym na ul. Spółdzielczej, w ciągu drogi powiatowej prowadzącej do Borzechowa, zerwana została trakcja kolejowa. Na miejscu interweniowała straż pożarna, straż ochrony kolei oraz policja.

Jak nam przekazano, do wszystkiego doprowadził kierowca pojazdu ciężarowego, który nie złożył urządzenia HDS. W wyniku tego zaczepiło ono o trakcję zrywając ją oraz powodując szereg uszkodzeń w infrastrukturze kolejowej.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, spowodowało ono jednak utrudnienia w ruchu pociągów. Ich kursowanie zostało wstrzymane a pasażerom zapewniona została autobusowa komunikacja zastępcza. Obecnie trwa ocenianie szkód jak też tego, ile czasu zajmie ich naprawa. Najprawdopodobniej jednak potrwa to do jutra ewentualnie nawet do soboty. Zablokowany jest także ruch pojazdów przez przejazd kolejowy.

16 komentarzy

  1. kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsi

  2. Byli doświadczeni kierowcy to szkoda było dołożyć kilka złoty tylko kazał się im Szef i Rudy zwalniać. Karma wraca,pozdro dla ,,Rudego,,,

Dodaj komentarz

Z kraju