Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chodnik połączył Nałęczów z Wąwolnicą. W środę został uroczyście otwarty (foto)

Ma blisko 3 km długości, kosztował ponad 6,5 mln zł i połączył Nałęczów z Wąwolnicą. Wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 830 powstał chodnik, który właśnie oficjalnie przekazano do użytkowania.

W środę, w samo południe w miejscowości Łąki, a dokładnie na granicy gmin Wąwolnica i Nałęczów miało miejsce uroczyste otwarcie chodnika. W wydarzeniu, oprócz burmistrza Nałęczowa Wiesława Pardyki i Wójta Gminy Wąwolnica Marcina Łaguny wzięli udział m.in. poseł Krzysztof Szulowski, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Marek Wojciechowski jak też samorządowcy z powiatu puławskiego oraz mieszkańcy.

Mający blisko 3 km ciąg pieszo rowerowy powstał w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej numer 830 i połączył Nałęczów z Wąwolnicą. W ramach inwestycji wykonano również zatoki autobusowe, zjazdy na posesje jak też przebudowano przepusty. Do tego dochodzi oświetlenie.

Całość kosztowała ponad 6,5 mln zł. Większość środków na ten cel, dokładnie ponad 6 milionów złotych, gmina Wąwolnica pozyskała z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Wkład własny obie gminy podzieliły proporcjonalnie między sobą. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo zarówno mieszkańców obu miejscowości, jak też odwiedzających te tereny turystów.

35 komentarzy

  1. Czy w tym kraju, każda „uroczystość” musi być księdzem?
    Choć może i dobrze, że to ścieżka rowerowa a nie przedszkole gdzie czarny mógłby wypatrzeć „smakowity kąsek”.

    • Dobrze że nikogo z po nie zaprosili bo by zginęły nożyczki i wstążka.

      • Ja bym się obawiała o kradzież całego chodnika przy pisiorowskiejmasyście.Nożyczki i wstążka to detal przy tym co pisiory kradną

  2. Będzie miał Franio po czym jeździć swoim rowerkiem.

  3. Sporo zasłużonych i uprawnionych do nożyczek przy wybudowaniu tych 3km chodnika za drobną sumkę ponad 6mln zł. Chyba pozłacany jest ten chodnik z aleja sław PiS.

Dodaj komentarz

Z kraju