Chełm: Chciał zadać cios nożem policjantowi

Za czynną napaść na policjantów oraz kierowanie wobec nich gróźb karalnych odpowie 34- letni mieszkaniec Chełma. Mężczyzna podczas interwencji groził pozbawieniem życia funkcjonariuszy. Jednego z nich zaatakował usiłując zadać cios nożem.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w centrum Chełma. Policjanci pojechali do jednego z mieszkań na interwencję w celu udzielenia pomocy załodze karetki pogotowia. Jak się okazało 34-letni mężczyzna wezwał wcześniej pogotowie, gdyż zranił się w rękę. Podczas udzielania pomocy medycznej zaczął być w stosunku do załogi ambulansu agresywny.

-Kiedy funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres 34-latek stał na balkonie i krzyczał, że wyskoczy. Jednocześnie trzymał w ręku nóż i w wulgarnych słowach groził pozbawieniem życia funkcjonariuszy – informuje mł. asp. Ewa Czyż z chełmskiej policji.

-W pewnej chwili mężczyzna ten wyszedł z mieszkania i na klatce schodowej zaatakował jednego z policjantów usiłując ugodzić go nożem. Napastnik natychmiast został przez tego funkcjonariusza obezwładniony, a następnie zatrzymany. W chwili zdarzenia był nietrzeźwy, miał 3 promile alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwieje będą z nim wykonywane dalsze czynności procesowe – dodaje mł. asp. Ewa Czyż.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

2014-05-02 10:27:48
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

5 komentarzy

  1. Utylizujmy takie radioaktywne śmieci za pomocą kilku szybkich gramów ołowiu. Będzie lżej, rodzinie, społeczeństwu, wszystkim. Tylko w Polmosie spadnie obrót…

  2. Po mojemu winni są szanowni funkcjonariusze, bo jak debil stał na tym balkonie i chciał wyskoczyć, niepotrzebnie odwodzili go od tego „chcenia”.
    Kycnął by se z tego balkonu i byłoby po „ptokach”, a teraz tylko same kłopoty, dochodzenia sądy, utrzymanie na nasz koszt…

  3. sieroty policyjne mogli wobec niego użyć broni ale spanikowali.Wstyd na tych policjantów.

  4. przecież mogli dać się poćwiartować było by weselej co czytać a tak jak zwykle nuda

  5. ciekawe jak by zainterweniował w tej sytuacji patrol damski. Gdy na tą interwencję wysłano by Panie policjantki.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu