Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chełm będzie miał swoją edycję gry Monopoly. Trwa dobór obiektów, jakie znajdą się na planszy

Trwają przygotowania do stworzenia chełmskiej edycji gry Monopoly. Wiadomo już, że wybór jednego z pól zostanie oddany w ręce mieszkańców. Premiera nastąpi jesienią.

Jeszcze w tym roku Chełm dołączy do elitarnego grona kilkuset miast na całym świecie, które będą posiadały swoją edycję gry Monopoly. Tą kultową planszówkę zna chyba większość osób. Gra polega na zarządzenia majątkiem, kupowaniu i sprzedawaniu obiektów: ulic, dworców czy lotnisk. W przypadku edycji miejskich, zamiast klasycznych pól, gracze licytują lokalne atrakcje i słynne miejscówki. Zadaniem polega na zdobyciu przewagi na planszy i doprowadzenie do bankructwa pozostałych graczy.

Obecnie twórcy gry przygotowują edycję poświęconą miastu Chełm. Obecnie trwają prace nad doborem pól na planszy. Jak wyjaśnia Zuzanna Misiejuk z firmy Winning Moves, jest to niezwykle trudne zadanie, bo miejsc wartych umieszczenia Chełm ma bardzo wiele. Kolejną sprawą jest konieczność zadbania o to, aby gra była atrakcyjna dla przyszłych graczy.

Tak jak w każdej miejskiej edycji gry, personalizacji podlega również szata graficzna oraz jej komponenty. Szczególnie interesujące są karty „Szansy” oraz „Kasy Społecznej”, w których znajduje się sporo lokalnych smaczków. Projekt planszy jest konsultowany z przedstawicielami mieszkańców, a sama gra ma godnie reprezentować region.

– Cieszymy się, że nasz pomysł dotyczący przeniesienia Chełma na planszę kultowej gry Monopoly zostanie zmaterializowany. To z pewnością wspaniała promocja dla miasta, ale przede wszystkim nie lada gratka dla młodszych i tych trochę starszych mieszkańców. Czekamy z niecierpliwością na efekt finalny oraz moment, w którym gra trafi w ręce mieszkańców – tłumaczy Jakub Banaszek, Prezydent Miasta Chełm.

Wiadomo już, że wybór jednego z pól zostanie oddany w ręce mieszkańców. Na planszy znajdą się najprawdopodobniej również chełmskie: hotele, restauracje, obiekty sportowe, lokalne przedsiębiorstwa wodociągowe i energetyczne oraz muzea. Efekt finalny pozostanie niespodzianką, aż do dnia premiery, która nastąpi jesienią.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. Ja proponuję zgodnie z oryginalną nazwą tej gry trasę monopolowe-knajpy. To na pewno odda ducha tego miasta a i zachęci wielu do odwiedzin!

  2. Czy będzie tam miejsce dla Trubakowskiej z lat 70 tych?

  3. Uważam się za zbawionego

    Tylko skąd weźmiecie banknoty o tak niskich nominałach? Może wystarczą monety z zakresu 1-10 groszy?

  4. a zamiast 4 lotnisk będą 4 sklepy Gama

  5. Tam nie ma nawet tyle obiektów ile potrzebne jest na planszy.

  6. Śmiechu warte, chełm to dziura zabita dechami. Na tej planszy to pewnie same kościoły i monopolowe będą ;D