Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Chciała ratować wnuczkę, seniorka przekazała oszustom kilkadziesiąt tysięcy złotych

Policjanci z Chełm przyjęli zgłoszenie od 81-letniej mieszkanki miasta o oszustwie. Kobieta zmanipulowana przez oszustów przekazała im 40 tys. złotych, bo myślała, że pomaga swojej wnuczce.

Dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie, którego ofiarą padła 81-latka z Chełma. Kobieta odebrała telefon, po tym jak oszuści zadzwonili na jej numer stacjonarny.

Początkowo rozmowę z seniorką prowadziła kobieta, która przedstawiła się jako „adwokat jej wnuczki” i poinformowała, że wnuczka miała spowodować wypadek komunikacyjny, w którym ucierpiało dziecko. W związku z tym potrzebne jest 80 tysięcy złotych na kaucję w celu uniknięcia aresztu.

81-latka powiedziała, że nie ma takiej sumy, ale zaproponowała, że przekaże wszystkie oszczędności jakie posiada. Było to 40 tysięcy złotych. Po gotówkę do seniorki miał się zgłosić mężczyzna. Po chwili od zakończenia rozmowy, do drzwi zapukał wskazany mężczyzna i odebrał gotówkę na „ratowanie” wnuczki.

O tym, że padła ofiarą oszustów seniorka zorientowała się w chwili, gdy odwiedziła ją prawnuczka, która zdziwiona opowiedzianą przez prababcię historią, poinformowała, że jej mama nie spowodowała żadnego wypadku. Sprawą oszustwa zajmują się chełmscy policjanci.

(fot. pixabay.com)

5 komentarzy

  1. Za matactwa do więzienia na 5 lat

  2. Elektorat PiS wciąż udowadnia swoją głupotę!

  3. To niech się cieszy, że córka uniknęła aresztu za połowę tej kwoty 🙂

  4. Oj biedni seniorzy

Z kraju

Polityka i społeczeństwo