Nie chciała potrącić zwierzęcia, wpadła do rowu

Uchroniła przed potrąceniem zwierzę, które wbiegło jej na jezdnię, sama jednak trafiła do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 11:40 w miejscowości Dys koło Lublina. Samochód osobowy wpadł tam do przydrożnego rowu. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierująca oplem jechała drogą serwisową wzdłuż ekspresówki. W pewnym momencie na jezdnię, tuż przed jej auto, wbiegło bliżej nieokreślone zwierzę. Kobieta zaczęła hamować i aby uniknąć zderzenia, skręciła gwałtownie kierownicą.

W wyniku tego auto wpadło do przydrożnego rowu. Kobieta została przetransportowana do szpitala. Jak nas poinformowano, doznała ogólnych potłuczeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że była trzeźwa. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

IMG_20170410_153756_440

IMG_20170410_153845_126

IMG_20170410_153935_225

2017-04-10 15:30:36
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

29 komentarzy

 1. Rafał Słowikowski

  Zgadzam się w większością komentujących! Niegdyś gdy pracowalem w firmie transportowej (blisko 120 pojazdów, zarówno 40-sto tonowych jak i busów), uszy więdły od tych historii o „nagłym wtargnięciu zwierzaka”, w 2013 wprowadzono kamerki we wsystkich autach, duża część kierowców (szczegolnie tych starszych) dalej twardo twierdziła że to jakiś „sierścuch” spowodował kolizję, czy wjechanie do rowu. Szef po obejrzeniu filmu wysyłał ich na dodatkowe badania psychotechniczne – skoro mieli takie zwidy których kamera nie wychwyciła …

 2. „Policjanci starają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.” – Droga Redakcjo, że niby co robią teraz policjanci? Prośba o redagowanie przed publikacją, bo zamiast ciekawego artykułu wychodzi nieciekawy bełkot. Pozdrawiam.

 3. Może to jej prywatny bober wyskoczył na jezdnię bo go nie wygoliła na weekend

 4. Żeby zjechać na prawą stronę to zwierzę musiało wtargnąć (nagle) z lewej strony (odruch) czyli w stronę pułapki czyli płotu. Więc pewnie to była „ślepa” sarna. Już był taki w Lublinie co kot mu wtargnął i przywalił w teatr. A tak bardziej naturalnie to sądzę, że panienka się zagapiła i wyrobiła zakrętu.

 5. To były kocięta ze ślepego miotu

 6. ludzie weśta się zastanówta

  Witam. Sprawa nie jest taka oczywista na jaką nie którym może się wydawać, ponieważ znam tą drogę i powiem państwu, że przy tym odcinku drogi chodzą różnego gatunku dzikie ssaki: sarny, dziki, lisy, zające itp. i nie rzadko potrafią na tą jezdnie wtargnąć. Zdarzyło i mi się szczęśliwie ominąć wbiegające na jezdnię dziki (lohe z małymi) fakt faktem była to noc i mimo to udało mi się uratować sytuacje, natomiast ja to ja i nie każdy zwykły kierowca samochodu musi posiadać nie wiadomo jakie zdolności kierowania samochodem aby się nim poruszać – względem prawa. natomiast biorąc pod uwagę możliwe ryzyko powinna gmina coś z tym zrobić, np. postawić odpowiednie oznakowanie. Kolejna kwestia to te rowy, przecież tam można zginąć, można byłoby pomyśleć nad jakimiś barierkami. Zakładając fakt że po tej drodze może jechać każdy i każdemu może się przytrafić takie nagłe wtargnięcie zwierzyny na drogę wypadałoby się zastanowić, że przysłowiowy Kowalski jadący tamtędy pierwszy raz może nie spodziewać się takich „atrakcji”. Różnica terenu między jezdnią a rowem w nie których miejscach przekracza 2 metry. Proszę państwa, to nie są żarty. Te drogi, To nasze podatki , To nasze życie – pomyślmy czasem pod tym kątem. Pozdrawiam

  • Puste pole do okoła, widoczność prawie wzorowa i nagłe wtargnięcie ? Gdzie pani miała oczy ze nie obserwowała otoczenia (Zapewne w telefonie) ? Gdyby to noc byłą można by się było jeszcze zgodzić ze słoń jakowyś z rowu wyskoczył i nastraszył panią ale w dzień ?

 7. Dlaczego redakcja publikuje głupie komentarze,czyżby chce pokazać że niczym się nie różnimy od naszego rządu?

 8. jak to dobrze, że mamy tyle specjalistów od wypadków drogowych 🙂 ja się w ogóle zastanawiam, po jest dochodzeniówka i wszyscy technicy drogowi… zwolnić ich!

 9. Korzystać z telefonu podczas jazdy też trzeba umieć. Pozdrawiam, kobieta.

 10. Moim zdaniem widziała pegaza, jestem przekonany że to był pegaz, one zawsze nisko latają.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7185zł 1.16%
  • GBP 5.2369zł 0.63%
  • EUR 4.5027zł 0.68%
  • CHF 4.136zł 0.77%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika