Chciał wysadzić dom w powietrze. 57-latka uratowali policjanci

Policjanci z Józefowa uratowali 57-latka, który we własnym domu odkręcił butlę z gazem. Mężczyzna chciał wysadzić dom w powietrze, jak się okazało 57-latek był pijany.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na terenie gminy Józefów. Policjanci otrzymali zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że jeden z mieszkańców tej gminy może potrzebować pomocy. Z informacji przekazanych mundurowym wynikało, że 57-latek odkręcił butlę z gazem i może wysadzić dom w powietrze.

Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce. Tam zastali zamknięte drzwi do domu oraz zgaszone światła. Świecąc latarkami zauważyli przez okno, że w kuchni obok pieca stoi butla gazowa. Z uwagi na podejrzenie, że może ulatniać się gaz, funkcjonariusze postanowili nie zwlekać ani chwili. W trakcie szarpania za zamknięte drzwi, zamek ustąpił i policjanci weszli do środka.

Po wejściu do środka funkcjonariusze poczuli silną woń gazu. W pomieszczeniu przebywał 57-letni mężczyzna. Został on wyprowadzony na zewnątrz, jak się okazało był on pod działaniem alkoholu. 57-latek miał niemal dwa promile alkoholu w organizmie.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, nic złego mu się nie stało.

2018-02-12 18:52:37
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

3 komentarze

  1. Dorze, że policjanci zapobiegli destrucji domu, (może się przydac jego rodzinie), ale pijus powinien beknąć za swoje postępowanie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!