Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał „wyrazić swoją duszę artystyczną” markerem. Wandal wpadł w ręce policjantów

Policjanci z Parczewa zatrzymali mężczyznę, który dokonał uszkodzeń banerów reklamowych, słupków ogrodzeniowych oraz drzwi wejściowych do klatek schodowych bloków. 38-latek malował na nich „graffiti”.

We miniony wtorek kryminalni z Parczewa zatrzymali 38-letniego mieszkańca miasta, który w połowie marca dokonał uszkodzenia drzwi w klatkach schodowych bloków mieszkalnych przy ulicy Spółdzielczej, Polnej oraz 11 Listopada.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna czarnym markerem zostawiał specyficzny podpis. Uszkodzeniu oprócz drzwi wejściowych do klatek schodowych uległy również słupki ogrodzeniowe, banery reklamowe na terenie miasta. Wartość oszacowanych strat właściciele wycenili na kwotę 5 tysięcy złotych.

Po zatrzymaniu mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. W trakcie przesłuchania tłumaczył policjantom, że nie miał zamiaru niczego uszkodzić działał spontanicznie pod wpływem impulsu. Prawdopodobnie to nadmierna ilość spożytego alkoholu kierowała jego zachowaniem.

Wczoraj 38-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do ich popełnienia. Ponadto zobowiązał się do naprawienia szkód, pokrycia kosztów naprawy oraz przeproszenia właścicieli. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Parczew)

4 komentarze

  1. Gdyby uszkodził samochodem chodnik, albo trawnik – to dostałby pouczenie.

  2. Żeby zmyć flamaster wystarczy butelka denaturatu i szmatka. Ależ, ta przestępczość parczewska rośnie w siłę. Dobrze, że dzielni funkcjonariusze zareagowali o czasie, bo by jeszcze delikwent namazał coś np. na asfalcie, gdzie koszty położenia asfaltu to grube miliony, a nie jakieś tam 5 tysięcy. Z drugiej strony, że 38-latek w takim wieku odkrył pasję mazania po ścianach- bezcenne. Myślałem, że robią to dzieci do lat trzech…

  3. diagnoza: kompletny brak „duszy artystycznej”
    trzeba go zawieźć do prawdziwego artysty-tatuażysty, niech mu coś ładnego na m0rdzie namaluje!

  4. Takimi pierdołami się milicja zajmuje za nasze podatki wstyd.