Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał ukraść whisky, odepchnął pracownicę i uciekł. Recydywista jest już w areszcie

Bialscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za kradzież rozbójniczą. 37-latek ukradł dwie butelki whisky, następnie odepchnął pracownicę sklepu i uciekł. Mężczyzna odpowie również za wcześniejsze kradzieże, które miały miejsce w drogeriach. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ popełnił przestępstwa w warunkach recydywy.

W jednym ze sklepów w Białej Podlaskiej w połowie września doszło do kradzieży rozbójniczej. Informacja o zdarzeniu nie została jednak przekazana organom ścigania. W rozmowie z pracownikami sklepu funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Sprawca zabrał z półki dwie butelki whisky, które próbował wynieść ze sklepu. Gdy jedna z pracownic chciała mu to uniemożliwić, odepchnął ją kontynuując ucieczkę.

Mundurowi ustalili, że za zdarzeniem może stać 37-latek z Białej Podlaskiej. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyny czyn na jego koncie. Podejrzany jest też o szereg kradzieży, do których doszło niedawno na terenie bialskich drogerii. Wówczas jego łupem padły perfumy znanych marek oraz elektronika. Łączna wartość powstałych strat oszacowana została na kwotę niemal tysiąca złotych.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i tam usłyszał zarzuty. 37-latek za swoje czyny będzie odpowiadał w warunkach recydywy, ponieważ w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Bialski sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie, kara ta może zostać zwiększona o połowę.

(fot. Policja Biała Podlaska)

2 komentarze

  1. I trzeba jeszcze będzie z podatków karmić patologa… suchy chleb, woda ze strumienia, łańcuch do nogi, kilof i w kamieniołomy w Bieszczady darmozjada

  2. Kradzież jakiegoś przedmiotu o znikomej wartości w warunkach recydywy – do 15 lat.

    Wyczyszczenie komuś konta ze oszczędności życia – do 8 lat.

    Spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym – do 8 lat.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo