Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał ukraść rower, zauważyła go emerytka. Dzięki niej mężczyzna wpadł w ręce policjantów

Policjanci z Lublina, dzięki reakcji emerytki, zatrzymali 39-latka, który próbował ukraść rower. Seniorka zauważyła, jak mężczyzna przecinał linki zabezpieczające rower. Wkrótce podejrzany stanie przed sądem, grozi mu do 10 lat więzienia.

– Pod koniec ubiegłego tygodnia lubelscy policjanci otrzymali zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży roweru. Mężczyzna miał zostać spłoszony przez emerytkę, która zainteresowała się próbą przecięcia linki zabezpieczającej. Mężczyzna przekonywał kobietę, że zgubił kluczyk, a rower należy do niego. Jednak mieszkanka Lublina nie uwierzyła w zmyśloną historię i zadzwoniła do dyżurnego – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W rejon zdarzenia dyżurny wysłał policyjnych wywiadowców z KMP w Lublinie oraz funkcjonariusza z I komisariatu. Policjanci natychmiast przystąpili do sprawdzania pobliskiego terenu. W trakcie czynności sprawca został zatrzymany. Jak się okazało, miał przy sobie sporo różnego rodzaju narzędzi.

– 39-latek trafił do policyjnej celi. Jak się okazało, miał swoim koncie miał jeszcze jedno przestępstwo, polegające na kradzieży z włamaniem. Jego łupem również padł rower. Sprawca usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

13 komentarzy

 1. Polacy pogonili PiS, kaczor znów wyprowadzi ludzi na ulicę w imię smoleńskiej śpiewki. Teraz będą jątrzyć jako opozycja.

 2. Wygląda jakby zdjęcie roweru było wygenerowane przez AI

  • Przecież masz podpisane. Nic odkrywczego nie napisałeś…

  • Widziałeś kiedyś taki rower? Szprychy skręcają, linki czy rury nośne się nagle kończą, tarcza hamulcowa prawie niepołączona z kołem i wyglądająca jakby była trochę zębatką, do tego jakieś niezrozumiałe elementy itp.
   Jedynie opona i obręcz wyglądają poprawnie.

 3. Tylko opozycja dorwała się do koryta i już kradzieże.

 4. Chyży to Rój!

 5. Brawo dla Pani emerytki.

 6. Po co podawac ile komus grozi jak nigdy w życiu takiej karty nikt nie dostaje? Dobrze zeby pół roku dostał

 7. Ale konfidentka. Niedługo Polak Polaka zje… Jak tak można donosić na Policję…

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo