Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał się popisać mercedesem, uzbierał 26 punktów i stracił prawo jazdy (zdjęcia)

Lubelscy policjanci od piątku do niedzieli na ulicach miasta ujawnili ponad 370 wykroczeń. Większość z nich dotyczyła nadmiernej prędkości. Mundurowi zatrzymali też 3 prawa jazdy. Weekendowe kontrole to kontynuacja zapoczątkowanych kilka tygodni temu policyjnych działań „Stop-drift”.

Lubelscy policjanci od piątku do niedzieli na ulicach Lublina prowadzili wzmożone działania kontrolne. Mundurowi sprawdzali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz tradycyjnie głośność wydechów. Weekendowe kontrole to kontynuacja zapoczątkowanych kilka tygodni temu działań „Stop-drift”. Podczas patroli znaczącą rolę pełnili policjanci grupy „SPEED”, dla których priorytetem było ujawnianie szczególnie niebezpiecznych zachowań.

Łącznie w ciągu trzech dni funkcjonariusze ujawnili ponad 370 wykroczeń. Większość z nich dotyczyła nadmiernej prędkości. Policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Dodatkowo ujawnili 4 kierujących pod wpływem alkoholu.

Jeden z kierowców chciał się popisać przejeżdżając obok patrolu drogówki. Jednak kierujący mercedesem miał pecha. Funkcjonariusze szybko zareagowali i zakończyli niebezpieczną jazdę.

– Mężczyzna za przekroczenie prędkości i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych ukarany został mandatem karnym w kwocie 2500 złotych. 22-latek w kilka chwil uzbierał 26 punktów karnych i stracił prawo jazdy. Z kolei 18-latek pędził Aleją Witosa z prędkością blisko 130 km/h. W tym przypadku dodatkowo okazało się, że jego auto przekraczało dopuszczalne normy hałasu. 18-latek stracił dowód rejestracyjny pojazdu oraz został ukarany mandatem w kwocie ponad 2000 złotych. Na jego konto trafiło 14 punktów karnych – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

Chciał się popisać mercedesem, uzbierał 26 punktów i stracił prawo jazdy (zdjęcia)

Chciał się popisać mercedesem, uzbierał 26 punktów i stracił prawo jazdy (zdjęcia)

Chciał się popisać mercedesem, uzbierał 26 punktów i stracił prawo jazdy (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

23 komentarze

  1. Brawo panowie policjanci za ” ustrzelenie ” tego głąba mobilnego z mercedesa .

  2. Kolega tego głąba mobilnego

    Policja teraz gnębi każdego, młodzi ludzie nie mają gdzie się w tym mieście wyszaleć to idą na ulicę!

  3. bandytyzm pod plaszczykiem niby bezpieczenstwa

  4. Co jak co, ale chwalić się mercedesem???

  5. Pachołek nie potrafi głośności mierzyć? Na szkolenie go wysłać!

  6. Bardzo dobrze. W końcu jakiś porządek może zapanuje w tym kraju anarchii i bezprawia na drogach

  7. A ilu drifterów zostało zatrzymanych ??

Z kraju