Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chcesz zostać strażakiem? W Konopnicy szukają chętnych

W najbliższą niedzielę w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopnicy odbędzie się nabór chętnych, którzy marzą by zostać strażakiem. Zaproszeni są mieszkańcy Konopnicy oraz Lublina.

Znajdująca się na granicy Lublina jednostka OSP w Konopnicy istnieje od 1962 roku. Przez ponad 50 lat wspólnymi siłami mieszkańców Konopnicy oraz lubelskiego Węglina, a także z pomocą lokalnych władz, wybudowano jak też później wielokrotnie remontowano i rozbudowano strażnicę z dwoma garażami. Powstała też sala w której organizowane są imprezy okolicznościowe.

Jest to jedna z 12-stu jednostek OSP w Gminie Konopnica, jej druhowie zajmują się nie tylko ochroną przeciwpożarową lecz również wykonują wiele zadań szczególnie ważnych dla lokalnej społeczności. Ze względu na dynamiczny rozwój jednostki, planowany zakup kolejnego samochodu oraz nowoczesnego sprzętu a także nowych szkoleń, odbędzie się nabór chętnych, którzy marzą by zostać strażakiem.

Szczególnie mile widziani są mieszkańcy Lublina z okolic ul. Raszyńskiej (Węglin Północny), jak i Konopnicy. Wymagania jakie stawiane są przyszłym członkom to: brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy w trudnych warunkach, sprawność fizyczna, wiek 16-55 lat, możliwość dotarcia do remizy z miejsca zamieszkania w ciągu 5 min.

Nabór odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 czerwca 2016 r. o godzinie 15:00. Chętni zaproszeni są do siedziby strażaków – Konopnica 24a (na końcu ulicy Raszyńskiej w Lublinie).

Chcesz zostać strażakiem? W Konopnicy szukają chętnych

(fot. nadesłane)
2016-06-09 19:10:11

12 komentarzy

 1. Z czym wiaze sie przynaleznosc do OSP, czy jest mozliwosc pogodzenia tego z praca na tygodniu ? Moze ktos z obeznanych w temacie sie wypowie. Zastanawialem sie nad przystapieniem do OSP ale nie wiem czy warto

  • Jak już wstąpisz to na zawsze. Ale pamiętaj że bycie ochotnikiem to obowiązek. Czas wolny poświecisz na szkolenia w każdej chwili możesz dostać wezwanie czasami w najmniej spodziewanym momencie ale czasami do przewidzenia jak np. w czasie burzy, będą sytuacje stresowe jak wypadki drogowe itp ale w zamian dostaniesz niczym nie zmierzoną satysfakcję kiedy wiesz że pomogłeś bliźniemu.Pamiętaj też jaki honor Cię spotka zakładając mundur, szanuj go, noś z godnością i nigdy się go nie wstydź !!!
   „Bogu na chwałę ludziom na ratunek” i

 2. Niedziela o 15.00 ok – ale mam pytanie – Alkohol we własnym zakresie?

 3. Jśli ogólnie interesujesz się straża oraz chcesz pomagać to warto. większość z ochotników jeśli nie każdy pracuje na co dzień więc pogodzić się da. Wiadomo że są akcję zbiórki itp więc wolnego czasu będziesz miał mniej

 4. hmm a ciekawe ilu przejdzie testy 😀 w PSP 😀 w lublinie w osrodku szkolenia 😀

  • Prawda, po wprowadzeniu nowych przepisów testy są ciężkie. Komora jest obowiązkowa i nie każdy ją przechodzi.

   • Ja jestem już po kursie w PSP po tych zmianach i powiem wam, że komora nie jest taka zła 😛 Trochę ciemno trochę ciepło ale idzie się przyzwyczaić i wystarczy nie myśleć za dużo. Macać ścianki i iść przed siebie z jednym celem w głowie „mam wyjść i ch*j”. Bardziej męczy bieganie i ćwiczenia przed komorą. Zużyłem niecałą połowę powietrza 🙂 Polecam każdemu zajście do najbliższej strażnicy. Fajna przygoda i dużo sympatycznych ludzi czy to w Konopnicy, czy w Kozubszczyźnie czy w Maryninie 🙂

 5. a może być też ratownik medyczny ?

  • Myśle że taki członek OSP który jest ratownikiem medycznym to wielki skarb dla jednostki.

 6. Udalo mi sie dotrzec do tajnych dokumentow i wiem jakie beda testy na naborze do OSP Konopnica.
  1. Polowanie na borsuka. Dotarczyc zywego lub martwego.
  2. Czyszczenie zamulonego przepustu. Technika dowolna.
  3. Wycinanie bziokow na drodze u Goliszka. Tylko sekator.
  4. Pol litra z gospodarzem OSP. Bez popitki.
  5. Silowanie na reke z Komendantem. Po 5 piwkach.
  Takze nie bedzie latwo ale zawalczmy o miejsce w czerwonym Starze!!!!

 7. Na pewno warto. Każdy z nas pracuje lub studiuje, każdy ma swoje obowiązki. Mimo to zwykle da się to połączyć z działalnością w OSP. Przyjdź, zobacz jak to wygląda od środka i zdecydujesz czy chcesz do nas dołączyć.