Chcesz skorzystać ze stoku na Globusie, musisz kupić kartę. Narciarze uważają, że to dodatkowa opłata

Pobieranie dodatkowej opłaty, za zakup plastikowej karty, zarzuca lubelskiemu MOSiR-owi część narciarzy korzystających ze stoku na Globusie. Na innych stokach za kartę pobierana jest tylko kaucja zwrotna.

Problem dotyczący obowiązku zakupu karty przed wejściem na stok narciarski na Globusie w Lublinie, zgłosili nam nasi czytelnicy. Aby pojeździć na nartach, należy wcześniej zakupić kartę, dzięki której można będzie korzystać z wyciągu. Jednak karta ta jest bezzwrotna i przechodzi na własność narciarza. O ile tym, którzy często korzystają z wyciągu, będzie ona jeszcze przydatna, to osoby które jednorazowo przyjechały na narty, zostają z niepotrzebnym kawałkiem plastiku.

-Korzystam z ośrodków narciarskich od dawna, nie tylko na Lubelszczyźnie, lecz również w innych regionach naszego kraju. Wszędzie jest tak, że opłacając daną ilość wjazdów wyciągiem, aby z niego skorzystać musimy mieć specjalną kartę. Otrzymujemy ją uiszczając kaucję w wysokości 5 – 10 złotych. Opuszczając ośrodek kartę oddajemy i otrzymujemy zwrot kaucji – tłumaczy nasz czytelnik.

Zupełnie inaczej wygląda to jednak na lubelskim stoku. – Na Globusie jest inaczej, kartę trzeba wykupić aby wejść na stok. Kosztuje ona 5 złotych, jednak kupujemy ją na własność. I w tym jest problem, gdyż w moim przypadku, gdy przyjechałem na Globus tylko raz, zostaję z kawałkiem plastiku, który jest mi do niczego niepotrzebny. Kupiłem 10 wjazdów wyciągiem po 1,10 zł, więc doliczając opłatę za kartę, jeden wjazd kosztował 1,60 zł. Niby 5 zł to niewiele, jednak uważam, że jest to naciąganie ludzi na dodatkową opłatę – tłumaczy nasz czytelnik.

Podobna sprawa dotyczy osób, które np. przyjechały do Lublina na ferie. -Zawsze jeździmy na narty na Roztocze lub w góry, jednak wyszło tak, że nie mogliśmy wygospodarować odpowiedniej ilości wolnego czasu, więc poszedłem z wnukami na stok na Globusie. Gdy skończyliśmy jeździć, chciałem oddać trzy karty do czytnika przy wyciągu. Jednak powiedziano mi, że płacąc za nie, wykupiłem je na własność. Tłumaczyłem, że nie będą one mi już potrzebne, więc usłyszałem, żebym wyrzucił je do śmieci – tłumaczy pan Adam.

Tymczasem jak wyjaśnia Miłosz Bednarczyk z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie, wszystko odbywa się z polityką sprzedaży przyjętą przez MOSiR. Kartę kupuje się ją na własność, gdyż można z niej korzystać w innych obiektach spółki. – Sportkarta z której korzysta się na stoku, umożliwia jej wykorzystanie przez wiele sezonów na stoku GlobusSki. Ponadto może służyć jako karta wstępu na inne obiekty zarządzane przez MOSiR, min. Aqua Lublin, Icemania czy Strefa H2O, do czego zachęcamy. Co więcej, karta jest na okaziciela, dlatego też można ją przekazać osobie trzeciej – dodaje Miłosz Bednarczyk.

(fot. lublin112)
2017-01-28 17:02:44

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Ciekawe czy można poprosić o nabicie swojej karty RFID, której nie zakupiło się od Mosir? Jeśli można to wszystko jest ok, jeśli nie, to Mosir dodatkowo zarabia na sprzedaży kart. Karta kosztuje ok. 1,80 zł za szt. na popularnym serwisie aukcyjnym jak zechcemy kupić 1 szt. W przypadku zakupów hurtowych cena spada poniżej złotówki za kartę z nadrukiem.
  Może się okazać, że Mosir ma największą kasę właśnie na kartach…

 2. Spoko, tylko pracownicy informujà, ze nie wiadomo czy w przyszlym sezonie ta karta bedzie jeszcze wazna. Druga dziadoska sprawa to fakt, ze na ferie zostala podniesiona cena o ponad 50% , a przeciez ze stoku korzystaja dzieciaki ktorych nie stac na wyjazd na zimowisko

 3. Bez przesady. 5 zł to rzeczywiście nie jest majątek a MOSiR nie musi wkładać dodatkowej pracy w zwrot kart i tak dalej.

 4. gorsze jest to , że to jedyny obiekt tego typu bez kamerki i aktualnych informacji o warunkach na stoku, amatorszczyzna

 5. jeśli chodzi o globus to sobie trochę tu ulże. To dziadostwo nad dzadostwami. Stok miejski czyli zarządzany urzędnikami i to stąd te różnice. Po co ma działac , jak nie działa to mniej pracy , a pieniądze te same. Kamerka, za droga ,za trudno, – ta kaska może dla kogoś na pseudo nagrodę . Godz otwarcia , szkoda komentować im krócej tym mniej się napracujemy . Kreatywni to są w temacie jak skubnąć nas bardziej (ceny wyższe w ferie tak jak w niedziele i święta, płatne plastikowe karty, godz pracy krótsze, pensje te same plus ewent nagrody), DZiadostwo, aż przykro

 6. Jakim to trzeba być cebulakiem żeby o 5zł taką afere kręcić mając narty za 400zł

  • chodzi o zasadę. To chyba jedyny stok na swiecie który zmusza do kupowania karty, wszystkie inne wypozyczaja za kaucja. A co będzie mnie ktoś zmuszał do zbędnych zakupów, Mam taka kartę z ub roku ,jak zapomne lub zawieruszę to kupie drugą. Tak. Po co? . Nieznoszę syt kiedy ktoś mi kaze coś kupić co wg ogólnie panujących zwyczajów jest użyczane na czas korzystania z usług.

 7. Dla zasady. Na każdym kroku wpychają nam zbędne rzeczy których nie chcemy i każą za nie płacić. Fakt, grosze, ale to dzieje się na każdym kroku.

 8. Ta karta to maly pryszcz, ale cena na ferie 20zl/h (przed 16zl) to lekka przesada, co sie zmienilo ? W poprzednich latach dla dzieci w ferie bylo za darmo…i tak powinno byc…ten stok dla mosir wydaje sie byc kula u nogi….

 9. Tylko na globusie ferie to 2-tygoniowe swieto ogłoszono po to by pobierac wyższe opłaty, chyba tez za to że już raniutko od 10 godz mozna jezdzic . Bo taniej jest po feriach… wtedy stok czynny JUZ od 14 godz, bo jak nie prognozują tłoku to nie otwierają stoku, nie opłaca się. CHytre , a raczej wygodniackie kombinacje praco-urzędników

 10. zmiana, okazuje się że otwarcie stoku uwzględnione w cenniku aktualnym i wcześniejszych info po feriach to nie 14 ale 16 godzina. trzeba to zrozumieć” ekipa” po 2 tygodniach feri tzn ciężkiej pracy musi odpocząć dlatego urwano kolejne 2 godz . DOBRA ZMIANA ……błłeee

 11. Zapytajcie swoich emerytów, czy im nie wciśnięto jakichś kart, legitymacji, potrącając ze świadczenia emerytalnego i ile?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7143zł -0.59%
  • GBP 4.8665zł -0.33%
  • EUR 4.3979zł -0.18%
  • CHF 4.081zł 0.01%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie