Chcą rozwijać komunikację miejską. Pytają mieszkańców o zdanie

Mieszkańcy Hrubieszowa mają się wypowiedzieć na temat swojego zdania co do komunikacji miejskiej. W planach jest bowiem utworzenie nowych linii komunikacyjnych.

Władze Hrubieszowa rozpoczęły konsultacje społeczne dotyczące zapotrzebowania wśród mieszkańców na usługi komunikacji miejskiej. Przygotowana została specjalna ankieta, w której mieszkańcy mogą wyrazić swoje zdanie na temat tego, czy na terenie miasta Hrubieszowa potrzebna jest komunikacja miejska, jaka powinna być częstotliwość jej kursowania oraz jak często zamierzają z niej korzystać.

W planach jest bowiem utworzenie nowych linii komunikacyjnych. Pomocna w tym ma być ustawa o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Dzięki niej samorządy mogą liczyć na dofinansowanie przewozów ze środków budżetu państwa.

Komunikacja miejska w Hrubieszowie początkowo funkcjonowała w latach 1986 – 1990 w postaci połączeń pomiędzy okolicznymi miejscowościami, gdzie trasa przebiegała przez centrum miasta. Później reaktywowano ją w 2011 roku na mocy porozumienia burmistrza z dyrekcją hrubieszowskiego oddziału PKS. Trasy zostały wyznaczone w taki sposób, aby łączyły największe osiedla mieszkaniowe z centrum miasta oraz hipermarketami przy ul. Basaja i Kolejowej.

(fot. UM Hrubieszów)

Zobacz również

3 komentarze

  1. Tam mieszkańców…powinni lubelskieko ZTM podpytać -Ci mają wprawę w zarządzaniu komunikacją miejską 😉

  2. W Hrubieszowie spokojnie można pieszo wszędzie dojść, po co od razu autobusy 🙂 A na serio, 1 czy 2 linie kursujące raz – dwa na godzinę na pewno będą dużym ułatwieniem, zwłaszcza dla ludzi starszych. Komunikacja powinna być bezpłatna, przynajmniej dla seniorów i uczniów.

  3. Powinien być darmowy autobus KAUFLAND tak jak w Lublinie TESCO
    kilka razy dziennie i chwatit

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew