Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chatka Żaka zmieniła nazwę. To kolejny etap nowej strategii rozwoju instytucji

1 marca 2021 roku ACK UMCS Chatka Żaka zostało Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Nowa nazwa ma ukazać kompleksowość działań, jakie mogą podjąć studenci w jednostce – zarówno w sferze kultury, jak i mediów akademickich.

Przekształcenie tytułu to kolejny etap wprowadzania w życie nowej strategii rozwoju instytucji.

– Jednym z istotnych elementów zmian wizerunku Chatki Żaka w nowej odsłonie jest zmiana jej nazwy. Być może kosmetyczna, ale pokazująca jak staramy się zachować autonomię kultury studenckiej, a z drugiej strony mediów akademickich – mówi Rektor Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, prof. dr hab. Radosław Dobrowolski.

– Radio Centrum i TV UMCS od początku swojego istnienia są integralną częścią Chatki Żaka, choć nie zawsze było to powszechnie wiadome – wspomina Izabela Pastuszko, Dyrektor ACKiM Chatka Żaka. Młodzi zdobywają tu doświadczenie na wielu obszarach, a poprzez nasze media akademickie poznają tajniki dziennikarstwa i realizacji – dodaje.

TV UMCS to nowoczesne medium uniwersyteckie o charakterze informacyjnym, opiniotwórczym oraz edukacyjnym. Porusza sprawy ważne nie tylko dla społeczności akademickiej UMCS, ale także Lublina i regionu. Ekipa TV UMCS przygotowuje newsy, reportaże, wywiady, programy autorskie, poradniki oraz spoty promocyjne.

Akademickie Radio Centrum to jedna z najlepszych studenckich rozgłośni w Polsce i jedyna w Lublinie. Zapowiada najważniejsze wydarzenia kulturalne w mieście i w kraju, żyje rytmem uczelni i pomaga odnaleźć się studentom w Lublinie. Na antenie Radia Centrum można usłyszeć różne gatunki muzyczne – od rocka, poprzez house, elektronikę, jazz, aż po reggae.

(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

  Zmiana nazwy z Chatki Żaka na: Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka jest tak samo ważna i wartościowa jak np. zmiana nazwy z Izby Wytrzeźwień na: Ośrodek Wczesnej Interwencji dla Osób z problemem Alkoholowym i Ich Rodzin – ble, ble , ble byle „uczenie” brzmiało. 😆

 2. Kompleksowy to tam zawsze był bajzel…

 3. O twórczości radosna!

 4. Norsk Arisk Black Metal

  Chrześcijańska Unia Jedności.

 5. dom kóltóry stódenta im. ministra czarnka

 6. zawracanie Wisły kijem panie rektor , weż pan medal se jeszcze przypnij za to przedsięwzięcie.

 7. Nie kumam – po co zmieniać coś co było dobre i jednoznaczne na totalny bełkot.
  Bo niby jak ten nowy bełkot zmieni sedno oblicza i funkcji „Chatki Żaka” ???

Wiadomości z info112