690 680 960

Centrum Końskowoli przechodzi gruntowny remont. Będą utrudnienia w ruchu

W związku z rewitalizacją centrum Końskowoli kierowcy napotkają na utrudnienia w ruchu. Chodzi o odcinek drogi powiatowej nr 2507 Końskowola – Sielce.

Gruntownie przebudowany zostanie Rynek w Końskowoli w powiecie puławskim. Rewitalizacja centrum miejscowości planowana była od lat, jednak na drodze stawały duże koszty. W końcu gmina otrzymała dofinansowanie na projekt „Uporządkowanie wraz z zagospodarowaniem Rynku w Końskowoli i jego otoczenia (wraz z parkingiem)”. W ramach prac uporządkowany oraz zagospodarowany zostanie Rynek wraz i jego otoczeniem, powstanie parking, zatoki postojowe, ciągi dla pieszych a wokół nasadzonych zostanie wiele drzew w formie szpalerów.

Plan rewitalizacji centrum Końskowoli obejmuje również budowę płyty rynku, która to ma być wyłożona granitową kostką i ozdobiona roślinami. W ramach rekultywacji obszaru przewidziano także zagospodarowanie terenu za pomocą elementów małej architektury tj.: budowę fontanny i placu zabaw oraz montaż oświetlenia. Jednocześnie nowe oblicze uzyska stary zabytkowy ratusz. Pochodzący z XVIII-wieku budynek przez lata nie był użytkowany z uwagi na jego zły stan techniczny. Po zakończeniu prac jedno z pomieszczeń ma zostać zaaranżowane na salę konferencyjną, a pozostałe zajmą lokalne organizacje. Znajdzie się też miejsce na kawiarenkę.

Inwestycja obejmuje również przebudowę okolicznych dróg. Od piątku 9 sierpnia kierowcy napotkają utrudnienia w ruchu na drodze powiatowej nr 2507 Końskowola – Sielce. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 874 Kurów – Puławy do mostu na rzece Kurówka. Tymczasowa organizacja ruchu potrwa do czasu zakończenia wszystkich niezbędnych prac.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)

2 komentarze

  1. I tak jest to możliwe dzięki temu

    Dobra inwestycja!

  2. Wiklinowy nocnik

    No to grzywka bedzie smigal przez wies

Kursy walut

  • USD 4.3254zł -0.52%
  • GBP 5.3279zł -0.59%
  • EUR 4.708zł -0.02%
  • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas