Centrum Końskowoli przechodzi gruntowny remont. Będą utrudnienia w ruchu

W związku z rewitalizacją centrum Końskowoli kierowcy napotkają na utrudnienia w ruchu. Chodzi o odcinek drogi powiatowej nr 2507 Końskowola – Sielce.

Gruntownie przebudowany zostanie Rynek w Końskowoli w powiecie puławskim. Rewitalizacja centrum miejscowości planowana była od lat, jednak na drodze stawały duże koszty. W końcu gmina otrzymała dofinansowanie na projekt „Uporządkowanie wraz z zagospodarowaniem Rynku w Końskowoli i jego otoczenia (wraz z parkingiem)”. W ramach prac uporządkowany oraz zagospodarowany zostanie Rynek wraz i jego otoczeniem, powstanie parking, zatoki postojowe, ciągi dla pieszych a wokół nasadzonych zostanie wiele drzew w formie szpalerów.

Plan rewitalizacji centrum Końskowoli obejmuje również budowę płyty rynku, która to ma być wyłożona granitową kostką i ozdobiona roślinami. W ramach rekultywacji obszaru przewidziano także zagospodarowanie terenu za pomocą elementów małej architektury tj.: budowę fontanny i placu zabaw oraz montaż oświetlenia. Jednocześnie nowe oblicze uzyska stary zabytkowy ratusz. Pochodzący z XVIII-wieku budynek przez lata nie był użytkowany z uwagi na jego zły stan techniczny. Po zakończeniu prac jedno z pomieszczeń ma zostać zaaranżowane na salę konferencyjną, a pozostałe zajmą lokalne organizacje. Znajdzie się też miejsce na kawiarenkę.

Inwestycja obejmuje również przebudowę okolicznych dróg. Od piątku 9 sierpnia kierowcy napotkają utrudnienia w ruchu na drodze powiatowej nr 2507 Końskowola – Sielce. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 874 Kurów – Puławy do mostu na rzece Kurówka. Tymczasowa organizacja ruchu potrwa do czasu zakończenia wszystkich niezbędnych prac.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)

2 komentarze

 1. I tak jest to możliwe dzięki temu

  Dobra inwestycja!

 2. Wiklinowy nocnik

  No to grzywka bedzie smigal przez wies

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8399zł 0.1%
  • GBP 4.8785zł -0.83%
  • EUR 4.4946zł -0.24%
  • CHF 4.174zł -0.39%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki