690 680 960

Celnicy wypowiadają wojnę automatom do gier. Skontrolowano kolejne lokale

W minionym tygodniu celnicy z zamojskiej komórki zwalczania przestępczości Izby Celnej w Białej Podlaskiej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Lublinie zajęli osiem maszyn do urządzania nielegalnych gier hazardowych.

Celnicy skontrolowali punkty gastronomiczne na terenie powiatu kraśnickiego, lubelskiego oraz lubartowskiego.

– We wszystkich przypadkach celnicy przeprowadzili eksperymenty procesowe, które wykazały, że na automatach możliwe jest prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. Funkcjonariusze Służby Celnej zajęli nielegalne urządzenia i wszczęli postępowania karne skarbowe – informuje podkom. Marzena Siemieniuk rzecznik prasowy Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Osobom odpowiedzialnym za urządzanie gier na automatach wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie kary łącznie. Oprócz tego osoba, która urządza gry lub prowadzi gry na automatach wbrew przepisom podlega karze administracyjnej w wysokości 12 tys. złotych.

– Dotyczy to również osób wynajmujących swoje lokale podmiotom urządzającym lub prowadzącym gry na automatach wbrew przepisom ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych – dodaje podkom. Marzena Siemieniuk.

Tylko w tym roku funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali na terenie województwa lubelskiego ponad 500 nielegalnie działających urządzeń do gier.

Osoby zainteresowane uzyskaniem szerszej informacji z zakresu legalności urządzania gier hazardowych mogą skorzystać z Krajowego Telefonu Interwencyjnego Służby Celnej 800 060 000 oraz strony internetowej www.stopnielegalnemuhazardowi.pl.

2015-04-12 10:05:15
(fot. Izba Celna)

7 komentarzy

 1. To jest taka amerykańska gra! Jednemu zabierze drugiemu da…

 2. a gdzie celnicy mają wyroki sądowe które uniewinniają organizatorów ,nakazują zwrot automatów ,kosztami sądowymi obarczają skarb państwa ,żyjemy niby w Unii Europejskiej więc prawo unijne ma pierwszeństwo nad krajowym a to mówi jasno i precyzyjnie ,do tego wyrok SN 55/14 więc tu UC łamie prawo ale konsekwencji żaden urzędnik za swoje czyny w tym dzikim kraju nie poniesie.

  • Mało się jeszcze nachapałeś ? Wstaw sobie maszynę do domu , niech ci rodzina da zarobić .

   • Nie ma znaczenia kto się ile nachapał. Urzędnik jest od realizacji prawa a nie od spełniania wizji ministerstwa czy dyrektora urzędu. Prawo unijne i wyroki SN jasno wskazują, że takie działania są, jeśli nie bezprawne, to przynajmniej przedwczesne i bezpodstawne. Co za tym idzie – wszelkie następstwa działań -a przynajmniej te finansowe, powinni pokryć urzędnicy UC, którzy się ich dopuścili, a nie skarb państwa.

 3. wyrok SN 116/14 więc proszę nie wprowadzać czytelników w błąd i nieświadomość społeczną tylko mieć pretensję do naszych ustawodawców

 4. A gdzie treść zapytania skierowanego do UC przez lublin112 i jego obiecana odpowiedz?
  UC zabiera a sąd oddaje powołując się na brak znamion przestępstwa …

Kursy walut

 • USD 3.9478zł -0.68%
 • GBP 5.0066zł -0.26%
 • EUR 4.3327zł -0.49%
 • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas