Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

CBA wkroczyło do zarządu dróg. Trzy osoby zostały zatrzymane za łapówkarstwo i przywłaszczenie mienia

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie korupcji w Powiatowym Zarządzie Dróg w Puławach. Trzy osoby zostały już zatrzymane. Przedstawiono im szereg zarzutów.

W ubiegłym tygodniu Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadziło kontrolę w Powiatowym Zarządzie Dróg w Puławach. Działania prowadzone przez funkcjonariuszy lubelskiej delegatury odbywały się równocześnie w dziewięciu lokalizacjach na terenie Lubelszczyzny oraz Wielkopolski. Dokonywano tam przeszukań w celu zabezpieczenia materiałów dowodowych mających mieć duże znaczenie w prowadzonej sprawie.

Akcja zakończyła się zatrzymaniem trzech osób. Dwie z nich to pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach. Jeden w zamian za korzyść majątkową miał ujawniać informacje na temat realizowanych zamówień publicznych, do tego obaj mieli przywłaszczyć mienie publiczne należące do Zarządu Dróg, w postaci m.in. materiałów budowlanych. Trzecią zatrzymaną osobą jest przedsiębiorca prowadzący działalność budowlaną w gminie Markuszów.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, która nadzoruje śledztwo. Tam przedstawiono im zarzuty. Jeżeli chodzi o pracowników Zarządu Dróg, mowa tu o przekroczeniu uprawnień w związku z pełnioną funkcją publiczną, ujawnieniu informacji dotyczących zamówień publicznych, przywłaszczeniu mienia i korupcji. W przypadku przedsiębiorcy chodzi o udzielanie korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne.

Dwóch z zatrzymanych decyzją sądu zostało osadzonych w tymczasowym areszcie. Jak wskazują śledczy, postępowanie jest dopiero w początkowym etapie, a tym samym badane są kolejne wątki. W związku z tym niewykluczone są dalsze zatrzymania.

(fot. CBA/zdjęcie ilustracyjne)

13 komentarzy

 1. tak samo CBA powinno wkroczyć Zarząd dróg i mostów w Lublinie Puławy w porównaniu z Lublinem to PIKUŚ !!!.

 2. a kiedy do rządu ?

 3. zapraszamy do m. inspiracji

 4. W końcu ktoś się bierze za złodziejskie betony

 5. Tak z ciekawosci

  A zdp Lublin?

 6. A kto rządzi w powiecie puławskim? I chyba tylko gupi powie, że biorą się też za swoich, po prostu już nie dało się tego przekupstwa i prywaty zamieść pod dywan bo idą wybory! A co do Lublina, gdyby tylko na jakieś przekręty byłoby ćwierć dowodu to wszystkie te pisowskie cba, abw, cbśp i prokuratury oraz ich orlenowskie-obajtkowe media miałyby używanie! Chyba, że powołają jakąś komisję lex-rzuk!

 7. jeszcze idzta na wiejsko będziemy mieć żniwa bo tam są pisiorki

  • i pla-tfuski też. Jak to się stało, że statystyczny wars,zawiak wytwarza prawie dwa razy więcej śmi,eci niż mieszkaniec jakiegokolwiek innego miasta? Ano śm,ieciami zajmuje się pe,owski samorząd, w tym ten fa,cio z nazwiskiem kojarzącym się z karpiem. Te śmie,ci istnieją pewnie tylko na papierze, ale faktury za ich wywóz czy utyliz,ację są jak najbardziej realne. Przy tych wał,ach te paręnaście milionów Czar,nka to drobne na waciki. I to tak krę,cą jak im Pi,S patrzy na ręce, co by się działo jakby rządzili krajem?

 8. pierwszy postulat z programu Partii Obłąkanych:
  zlikwidujemy CBA

 9. Kiedy CBA w Lublinie zajmie się patodeweloperką?

Dodaj komentarz

Z kraju