Plac Litewski w Lublinie na jeden dzień zamienił się w centrum nauki. W sobotę 24 maja odbył się tam piknik popularnonaukowy „Podziel się nauką”, który przyciągnął tłumy mieszkańców i turystów. Wydarzenie zorganizowane przez Lubelskie Towarzystwo Naukowe oferowało wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
W dniach 23 i 24 maja Ogród Saski w Lublinie zamienił się w tętniące życiem centrum edukacji ekologicznej, inspirujących spotkań i artystycznych doznań. Wszystko za sprawą czwartej edycji Festiwalu Przyrody, organizowanego przez Fundację Dla Przyrody. Tegoroczne wydarzenie, które zgromadziło mieszkańców w różnym wieku – od dzieci po seniorów – stanowiło wyjątkowe połączenie nauki, rozrywki i refleksji nad kondycją środowiska naturalnego.
Udzielenie fachowej pomocy poszkodowanym było zadaniem uczestników Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Była to również okazja na przećwiczenie w warunkach symulowanych działań ratowniczych.
W Lublinie rozpoczęły się Militaria. Podczas wydarzenia można spotkać znanych ekspertów, zdobyć wiedzę, wymienić się doświadczeniami lub po prostu spędzić aktywnie czas podczas pokazów, praktycznych szkoleń i gotowania dań z dziczyzny.
Na oznakowanym przejściu dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr 19 w Niemcach doszło do potrącenia nastolatka. Poszkodowany 15-latek został przewieziony do szpitala. Policja prowadzi czynności wyjaśniające, występują duże utrudnienia w ruchu.
Lubelscy policjanci we współpracy z czeskimi służbami rozbili nielegalną plantację konopi w Ołomuńcu. W działaniach zatrzymano czterech mieszkańców Lublina w wieku od 40 do 53 lat. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani i odpowiedzą przed czeskim wymiarem sprawiedliwości za uprawę znacznej ilości narkotyków.
Wczoraj w Parku Miejskim w Bełżycach uroczyście otwarto plenerową wystawę Instytutu Pamięci Narodowej poświęconą Hieronimowi Dekutowskiemu ps. „Zapora”. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów 76. rocznicy śmierci legendarnego dowódcy podziemia niepodległościowego.
W ostatnich dniach to kolejne groźne zdarzenie z udziałem kierowcy wykonującego przewóz osób. Tym razem zignorował on wskazania sygnalizacji świetlnej. Trzy auta zostały rozbite.
Kolejne dziś zdarzenie drogowe na ulicach Lublina. Tym razem na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała. Nie było też problemów z przejazdem.
W sobotę, 7 czerwca, rozpocznie się kolejna edycja programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”, czyli spacerów z przewodnikami miejskimi. W ramach cyklu chętne osoby mogą wybrać się na pieszą wycieczkę, posłuchać opowieści o Lublinie i lepiej poznać miasto. Na wspólne zwiedzanie zaprasza Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin.
Zapoczątkowana kilka lat temu akcja "Daj drugie życie bratkom" cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Dlatego też i w tym roku chętni będą mieli okazję otrzymać sadzonki tych wiosennych kwiatów.
Rondo z pniakiem eliminuje kierowców, którzy jadą i nie zwracają uwagi na znaki. Właśnie zderzyły się tam kolejne dwa auta. Tym razem nikt nie ucierpiał.
Już niebawem na ul. Pliszczyńskiej w Lublinie pojawi się nowa, równa nawierzchnia. Wcześniej jednak kierowców czekają kolejne utrudnienia w ruchu.