Mieszkańcy Lublina oraz okolicznych miejscowości, m.in. Turki, skarżą się na nasilające się w ostatnim czasie uciążliwości zapachowe związane z działalnością Oczyszczalni Ścieków „Hajdów”. Spółka MPWiK zapewnia, że od lat inwestuje w nowoczesne rozwiązania minimalizujące emisję odorów, jednak wskazuje także na czynniki zewnętrzne oraz nieprawidłowe korzystanie z kanalizacji przez użytkowników.
Nie będzie problemu z wyborem wykonawcy remontu ul. Janowskiej w Lublinie. O realizację zadania stara się siedem firm. Wszystkie oferty mieszczą się w założonym przez miasto budżecie.
W Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczym w Lublinie powstanie nowy, czterokondygnacyjny budynek z gabinetami fizjoterapeutycznymi na potrzeby Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej. Dziś w siedzibie urzędu marszałkowskiego została podpisana umowa, którą parafowali dyrektor WOMP Anna Rutczyńska-Rumińska oraz członkowie zarządu firmy „Swietelski” Sp. z o.o., czyli Jarosław Kania i Tomasz Owsik. Umowa obejmuje prace budowlane na łączną kwotę ponad 17,8 mln zł.
Minionej nocy doszło do tragicznego zdarzenia na ul. Słowikowskiego w Lublinie. W pożarze, który objął jedno z mieszkań w kamienicy, zginęły dwie osoby. Strażacy opublikowali zdjęcia z akcji gaśniczej i zaapelowali o montaż czujek dymu.
Policjanci z Lublina ustalili sprawców zamalowania muralu przy u. Daszyńskiego. Dzisiaj mężczyźni usłyszą zarzuty uszkodzenia mienia. Wartość strat Fundacja „Siła Jedności” oszacowała na 40 000 zł. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat więzienia.
Lublin stanie się miejscem uroczystych obchodów 34. rocznicy odzyskania niepodległości przez Ukrainę. W wydarzeniach wezmą udział przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich oraz dowództwo międzynarodowej brygady LITPOLUKRBRIG.
W nocy ze środy na czwartek w Lublinie doszło do tragicznego pożaru w jednej z kamienic przy ulicy Słowikowskiego. Strażacy podczas akcji gaśniczej odnaleźli w pogorzelisku ciała dwóch osób. Obecnie na miejscu trwają czynności policjantów pod nadzorem prokuratora.
Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia od lat otacza opieką nieuleczalnie chore dzieci i ich rodziny. W sobotę, 23 sierpnia, każdy mieszkaniec będzie mógł wesprzeć tę misję w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że zaparkuje samochód w Centrum Handlowym Felicity.
Kilkadziesiąt betoniarek betonu ma wzmocnić kamienicę w centrum Lublina, która grozi zawaleniem. Prace właśnie ruszyły. Część deptaka wyłączono z użytkowania.
Samochód osobowy staranował stojącą przy jezdni betonową latarnię. Kierowca nie doznał obrażeń ciała. Został ukarany mandatem karnym.
Wiadomo już, że za niecały miesiąc będzie można oglądać drugi sezon serialu "1670". Netflix poinformował, iż produkcja zostanie udostępniona 17 września. Jednocześnie platforma streamingowa opublikowała pełny zwiastun.
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 32-letniego kierowcę BMW, który naruszył przepisy dotyczące prędkości, bezpieczeństwa oraz stanu technicznego pojazdu.
Niespodziewany uczestnik ruchu pojawił się na drodze S19 w Lublinie. Kierowcy zachowali zimną krew, a spłoszone zwierzę wróciło bezpiecznie do właściciela.
Blisko 1,4 mln złotych otrzymało Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie za sprawą 1,5 proc. podatku od osób dokonujących rozliczenia rocznego. Dzięki temu, oprócz zaspokojenia bieżących potrzeb, Hospicjum będzie mogło wyremontować i przebudować swoją siedzibę.
Lekarze ze szpitala przy al. Kraśnickiej z asystą robota da Vinci wykonali pierwsze operacje torakochirurgiczne (w obrębie klatki piersiowej). Tym samym Centrum Edukacyjne Robotyki Operacyjnej, działające w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie, poszerza swoje możliwości leczenia. Jest to bardzo ważna informacja dla pacjentów z regionu, którzy zyskują dostęp do zaawansowanych technik leczenia schorzeń płuc i śródpiersia.