Niedzielne zderzenie skody z peugeotem, które miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Diamentowej i Wrotkowskiej w Lublinie, zostało zarejestrowane przez kamerę. Jak się okazuje, sprawca zignorował oznakowanie.
Wsiadła za kierownicę po pijanemu. Jadąc przez miasto doprowadziła do zderzenia z mercedesem. Niebawem obywatelce Zimbabwe zostaną przedstawione zarzuty.
Kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i mandatem w wysokości 1500 zł dla 25-letniego kierowcy seata. Pojazd miejsce kontroli musiał opuścić na lawecie.
Ponad 8700 kontroli zwolnień lekarskich przeprowadził Zakład Ubezpieczeń Społecznych w województwie lubelskim w pierwszej połowie tego roku. Praca w polu, wypad na zagraniczne wakacje, czy praca za ladą we własnym spożywczaku – to przykłady nieprawidłowości, które wykryli inspektorzy.
Od 1 września br. wchodzi w życie powakacyjny rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Lublinie, przynoszący zwiększoną częstotliwość kursów oraz zmiany tras wybranych linii.
Na terenie dawnych Lubelskich Zakładów Tytoniowych ruszył „Open Art. Tytonie” – drugi festiwal w ramach projektu „CreArt 3.0 #stringing _together”. Coroczne wydarzenie zakłada długofalową i wszechstronną współpracę z lokalnymi artystkami i artystami, mającą na celu umożliwienie im realizacji działań z zakresu sztuk wizualnych, performatywnych i przestrzennych. Festiwal potrwa do 30 sierpnia.
Zbieranie grzybów to popularna forma rekreacji i sposób na wzbogacenie diety, jednak wymaga wiedzy, doświadczenia oraz ostrożności. Niewłaściwe rozpoznanie gatunków może skończyć się poważnym zatruciem, a nawet zagrożeniem życia.
W niedzielę 24 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej odbyły się „Dożynki Dworskie”. Wydarzenie zgromadziło licznych uczestników, którzy mogli zobaczyć, jak wyglądały tradycyjne obrzędy związane z zakończeniem żniw, kultywowane na Lubelszczyźnie w pierwszej połowie XX wieku.
W Lublinie uroczyście upamiętniono 34. rocznicę Dnia Niepodległości Ukrainy. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz, dyplomaci, duchowieństwo oraz społeczność ukraińska i polska.
Na skrzyżowaniu ulic Diamentowej i Wrotkowskiej w Lublinie doszło w niedzielę do zderzenia dwóch pojazdów. W wyniku zdarzenia nie było osób poszkodowanych, jednak kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami drogowymi.
W sobotę 23 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej odbyła się potańcówka, podczas której uczestnicy bawili się przy muzyce zespołu PoNoszemu.
W sobotę, 23 sierpnia, teren 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wypełnił się gwarem rozmów, śmiechem dzieci i zapachem wojskowej grochówki. Już po raz drugi żołnierze zaprosili swoich najbliższych na rodzinny piknik. W wydarzeniu wzięło udział ponad pięć tysięcy osób – mimo niepewnej pogody frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów.
Znów na rondzie Gorala, czyli skrzyżowaniu ulic Wrotkowskiej z Diamentową miało miejsce zderzenie pojazdów. Jak zwykle przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Na miejscu pracują służby ratunkowe, są utrudnienia w ruchu.
W ramach lubelskiego Festiwalu Re:tradycja, na błoniach pod zamkiem powstała specjalna przestrzeń skierowana do najmłodszych uczestników wydarzenia. Czeka tam szereg tradycyjnych gier i zabaw.
Trwają działania służb ratunkowych w miejscu wypadku, do jakiego doszło w Lublinie. Jeden z kierowców został zatrzymany. Droga jest całkowicie zablokowana.