Swąd spalenizny z pożaru w Bełżycach wyczuwalny jest nawet w okolicach Lublina. Mieszkańcy otrzymują SMS-y z alertem RCB. Władze miasta zapewniają, że nie ma zagrożenia.
Zmarła kobieta, która w połowie sierpnia trafiła do lubelskiego szpitala z ostrą niewydolnością wątroby. Okazało się, że przyczyną dolegliwości było zjedzenie muchomora sromotnikowego.
Na drodze ekspresowej S19, na odcinku pomiędzy węzłem Lublin Węglin a węzłem Strzeszkowice, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane. W rejonie wypadku występują utrudnienia z przejazdem.
W Lublinie odbyły się uroczystości upamiętniające bohaterów wojny obronnej 1939 roku. Obchody rozpoczęła Msza Święta w kościele garnizonowym, a następnie uczestnicy oddali hołd poległym przy Pomniku Nieznanego Żołnierza na Placu Litewskim.
Każdy ubezpieczony może już sprawdzić przez Internet, jaki kapitał zgromadził na emeryturę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. ZUS zakończył coroczną akcję udostępniania klientom informacji o stanie ich kont i prognozowanych emeryturach.
Rozpoczęcie roku szkolnego to start policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze podsumowali okres wakacyjny, wskazując zarówno na zdarzenia drogowe, jak i działania prewencyjne, które miały zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom regionu.
Dzisiaj rozpoczął się nowy rok szkolny 2025/2026. Do miejskich szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych po wakacyjnej przerwie wróciło ponad 54,5 tysiąca uczniów, wychowanków i słuchaczy. Nad ich edukacją i bezpieczeństwem będzie czuwać blisko 7 tysięcy nauczycieli oraz 3 tysiące pracowników niepedagogicznych.
Lubelska Policja prowadzi dziś wzmożone działania pod nazwą „Trzeźwość”, mające na celu eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu lub narkotyków oraz poprawę bezpieczeństwa na drogach regionu.
W Lublinie odbędą się uroczystości upamiętniające 86. rocznicę agresji Niemiec na Polskę. W programie przewidziano m.in. apel pamięci, złożenie kwiatów oraz otwarcie wystawy historycznej przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej.
W niedzielę, w Parku Ludowym w Lublinie Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych zorganizowała wydarzenie edukacyjno-informacyjne "Od nasionka do drzewa". Leśnicy przygotowali dla mieszkańców sporo atrakcji.
Moda na przedmioty z epoki nie ustaje. Obserwując zainteresowanie Lubelską Giełdą Staroci można nawet stwierdzić, że jest coraz większe.
Parking przed uczelnią zmienił się w przestrzeń do spotkań, rozmów, dyskusji, intensywnej pracy, lecz przede wszystkim do wesołej zabawy i dobrego jedzenia. Wydarzenie przyciągnęło sporo mieszkańców.
W każdy sobotni wieczór na sektorze Roztocze w lubelskim skansenie odbywały się imprezy z niezwykłym klimatem. Sezon właśnie dobiegł końca.
Pojechali w góry na ogólnopolskie zawody. Rywalizowali z ratownikami górskimi. Lubelscy strażacy nie mieli sobie równych w całym kraju.
Po wypadku całkowicie zablokowana jest al. Kraśnicka w stronę Konopnicy. Jedna osoba trafiła do szpitala. Na miejscu policjanci prowadzą czynności wyjaśniające.