Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Było mu za gorąco, więc ominął radiowóz i przejechał na czerwonym świetle (zdjęcia)

Kierujący mercedesem postanowił przejechać na czerwonym świetle omijając radiowóz. Jak się okazało mężczyzna nie miał zapiętych pasów, stan techniczny samochodu pozostawiał wiele do życzenia, a co więcej 41-latek przewoził nieprzymocowanego quada i butlę gazową. Na koniec odmówił przyjęcia mandatu.

Wczoraj po południu na drodze wojewódzkiej nr 820, na odcinku gdzie prowadzone są prace drogowe, policjanci z łęczyńskiej drogówki zatrzymali się i oczekiwali na zmianę światła na sygnalizatorze. Za mundurowymi zatrzymały się inne pojazdy.

W pewnej chwili funkcjonariusze zauważyli kierującego mercedesem, który lewym pasem ominął wszystkie pojazdy, w tym również radiowóz. Kierujący wjechał za sygnalizator i kontynuował jazdę. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, a następnie zatrzymali go do kontroli drogowej.

Za kierownicą samochodu znajdował się 41-letni mieszkaniec Łęcznej. Mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Na pytanie mundurowych dlaczego nie zastosował się do sygnalizatora oświadczył, że jego auto nie posiada klimatyzacji i nie będzie stał w korku za innymi pojazdami.

W trakcie sprawdzania mercedesa okazało się, że mężczyzna na skrzyni ładunkowej przewoził nieprzymocowanego quada oraz butlę gazową. Pojazd z kolei posiadał uszkodzenia zderzaka, a na silniku widoczne były wycieki płynów eksploatacyjnych. Mundurowi w związku z tym zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu, kierującemu zaś zaproponowali mandat karny. 41-latek odmówił jednak jego przyjęcia. Wkrótce sprawa zostanie skierowana do sądu.

Było mu za gorąco, więc ominął radiowóz i przejechał na czerwonym świetle (zdjęcia)

Było mu za gorąco, więc ominął radiowóz i przejechał na czerwonym świetle (zdjęcia)

(fot. Policja Łęczna)

12 komentarzy

 1. abdul wisimulacha

  Też mi sensacja.
  Proponuję postać sobie chwilkę na rondzie przy zamku.
  Przy każdej zmianie świateł na czerwonym przejeżdża 1-2 samochody. Na pomarańczowe nawet nikt nie zwraca uwagi…

 2. … mandaty drogowe są zdecydowanie za niskie co widać po poczynaniach kierujących … za takie wykroczenie powinien stracić uprawnienia

 3. Sąd powinien (i mam nadzieje że tak będzie) polecieć przygłupowi po całości. Maksymalne grzywny za każde stwierdzone wykroczenie osobno. Powinno się takich eliminować z drogi. Może jak by sobie chodził pieszo z tą butlą gazową pod pachą to by się kretynowi polepszyło troszkę pod sufitem (chociaż marne tego szanse jak należy domniemać po jego zachowaniu).

 4. Co to fotka? Jakąś pomyłka czy nowy model Mercedesa?

 5. Zuch! W sądzie wygra rozprawę o próbę wyłudzenia mandatu?

 6. Ja cierpie dole!

  Ja myślę że jak nie miał klimy to jest usprawiedliwiony. Wysoki Sąd zrozumie… ?

Dodaj komentarz

Z kraju