Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Był pijany, a na motocyklu wiózł pasażera. Nie posiadał uprawnień

W niedzielę po południu biłgorajscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego motocyklem. Mężczyzna miał 1,5 promila, jednak to nie wszystkie jego przewinienia, które wyszły na jaw podczas kontroli.

W niedzielę około godziny 16 biłgorajscy policjanci podczas pomiaru prędkości w miejscowości Panasówka, zauważyli motocykl jadący „wężykiem”. Kierujący jednośladem przewoził pasażera, obaj panowanie nie mieli na głowach kasków ochronnych.

Kierowca jechał w stronę radiowozu i w pewnym momencie skręcił na stację paliw. Policjanci natychmiast przystąpili do kontroli. Okazało się, że motocyklem marki WSK kierował 21-latek z gminy Tereszpol.

W trakcie kontroli okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania motocyklem. Policyjny alkomat wykazał w organizmie 21-latka było ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna wiózł w takim stanie pasażera. Jak ustalili policjanci pojazd nie był zarejestrowany i nie posiadał ubezpieczenia OC.

Wkrótce 21-latek stanie przed sądem.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

3 komentarze

  1. będzie kosztować.
    Pijak siedzi ?
    Zabytkiem techniki jechał po kolejna flaszkę boć to niehandlowa niedziela.

    • Siedzi. Tobie na twarzy pajacu. Bedzie kosztować. Ciekawe co. Znawca się znalazł.

      • Jak nie wiesz gamoniu – będzie kosztować chociażby to że nie ma OC – tak około 4 tysiące. Do tego dojdzie grzywna za brak uprawnień i kierowanie po pijaku. Kilka klocków psu w tyłek a i w papierach nawalone. Przez minimum rok będzie przemieszczał się z ciapa lub pks-em. Chyba że złamie zakaz więc jak go złapią to go zamkną. Roboty gdzie potrzebne prawo jazdy szybko nie ma co szukać. Ot taka mała kumulacja za głupotę.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo