Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Był Lotos, będzie MOL. Rusza rebranding stacji paliw w naszym regionie (zdjęcia)

Po tym, jak węgierski koncern przejął większość stacji paliw Lotos, niedawno ruszył proces ich rebrandingu. Będą one funkcjonowało pod logiem MOL.

Niebawem stacje paliw Lotos przejdą do historii. W województwie lubelskim rozpoczął się bowiem proces rebrandingu tych obiektów. Będą one działały pod marką MOL. Właśnie ruszyła przebudowa stacji przy ul. Diamentowej w Lublinie. Oprócz zmiany loga, sieć będzie sukcesywnie zmieniać również wyposażenie obiektów, aby w pełni nawiązywały do tych, obowiązujących w MOL. W pozapaliwowej ofercie sprzedażowej wprowadzany będzie także asortyment typowy dla stacji MOL.

Przypomnijmy, Grupa MOL przejęła część stacji należących do koncernu Lotos na skutek decyzji Komisji Europejskiej podjętej po przejęciu Lotosu przez Orlen. Aby zachowana została równowaga na rynku, większość stacji paliw działających pod marką Lotos przeszła w ręce Węgrów, w zamian Orlen mógł zakupić od MOL 144 stacji paliw na Węgrzech oraz 41 stacji paliw na Słowacji.

Niedługo po przejściu Lotosu przez węgierski koncern firma ogłosiła, że w naszym regionie pod marką MOL ma działać 20 stacji paliw. Mowa tu o obiektach zlokalizowanych w: Białej Podlaskiej przy ul. Jana Pawła II 13 i Sidorskiej 94, Bełżycach przy ul. Kazimierskiej 35, Biłgoraju przy ul. Włosiankarskiej 2, Chełmie przy ul. Podgórze 36b, Alei Przyjaźni 5 i ul. Lwowskiej 105, Hrubieszowie przy ul. Kolejowej 12a, Dęblin przy ul. Kockiej 179, Lublinie przy ul. Diamentowej 21, Łęcznej przy ul. Jana Pawła II 93, Łukowie przy ul. Międzyrzeckiej 75, Parczewie przy ul. Kolejowej 123, Puławach przy ul. Lubelskiej 36a, Rykach przy ul. Żytniej 2, Tomaszowie Lubelskim przy ul. Lwowskiej 126, Włodawie przy ul. Lubelskiej 56, Woskrzenicach Dużych 21a a także w Zamościu przy ul. Starowiejskiej 10 i Legionów 4.

Pierwsza stacja MOL w Polsce została uruchomiona 3 lutego w województwie świętokrzyskim przy trasie S7 Kielce – Kraków. Z kolei proces rebrandingu ma potrwać do 2025 roku. Obecnie w nowych barwach działa już ok. 40 obiektów. Do września ma ich być setka, a do końca przyszłego roku 80 proc. stacji Lotos będzie już funkcjonowało z nowym szyldem.

Był Lotos, będzie MOL. Rusza rebranding stacji paliw w naszym regionie (zdjęcia)

Był Lotos, będzie MOL. Rusza rebranding stacji paliw w naszym regionie (zdjęcia)

Był Lotos, będzie MOL. Rusza rebranding stacji paliw w naszym regionie (zdjęcia)

(fot. lublin112)

27 komentarzy

 1. Wróci Donald to z Obajtkiem sprzeda wszystko Niemcom lub ruskim za psi uj

 2. stacje kumpla PUTLERA!!!

 3. Zobaczymy czy będzie tanie paliwo.

 4. Pabloo(oryginał)

  Noo…to będzie więcej Rumunów, bo z nimi kojarzą mi się te stacje z Madziarskich autostrad. Poza tym, pytanie do redakcji, będzie można kupić Palinkę ? I czy będą słynne kolbasz pici? Na Węgrzech, jak podjeżdża pod instrybutor Magyar to płaci o połowę mniej za litr niż innostraniec. Więc i u nas tak powinno być na MOL 'ach.

 5. nie kryty krytyk

  Tak to właśnie jest jak się patałachów do rządu dopuści, ORLEN- udziały skarbu państwa 49,9%.
  orlen sprzedał MOLowi 470 stacji, a dostał za do 185 stacji na Węgrzech i Słowacji. MOL który jest słupem na węgrzech ruskiej grupy, tak się walczy z rosyjskim paliwem. Araby dostali 30% rafinerii jednej z nowszych w europie za 1.1 mld co daje mniej więcej rok żeby się zakup zwrócił. tak się robi interesy.

 6. Od ok. pół roku wiem, że ten Lotos będzie MOL-em i od ok. pół roku tam nie tankuję

 7. pis sprzedał ruskim firmę za 1/4 rocznych dochodów czyli w 5 miesiącu już jesteśmy stratni. Do tego kupują więcej ruskiej ropy niż przed wojną. Kto zarobił? pis zarobił, Putin zarobił, jest kasa na bezroboli, a resztę Polaków gnoić cenami z kosmosu.

 8. Boli ogromny sukces PiSu i Orlenu frajerów z opozycji.

  • Jak rozumiem z nicku i treści „fit” dotyczy umysłu… Nikt im oczywiście nie wmówi że białe jest białe. Sprzedaż udziałów za bezcen jest ogromnym sukcesem. Jako frajer z opozycji do sprzeniewierzania majątku Państwa Polskiego i ograbiania naszych dzieci oraz wnuków – nie tankuję na obajtkowych i putlerowskich stacjach, choćbym miał płacić drożej.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo