690 680 960

Był agresywny wobec żony, z siekierą rzucił się na policjantów. Odpowie za usiłowanie zabójstwa (foto)

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 55-letniemu mieszkańcowi gminy Jarczów, który chwycił siekierę i rzucił się z nią na policjantów. Mężczyzna trafił do aresztu.

W minioną środę policjanci zostali wezwani na interwencję domową przez mieszkankę gminy Jarczów w powiecie tomaszowskim. Kobieta nie mogła poradzić sobie z mężem, który wszczął awanturę i zachowywał się wobec niej agresywnie. Dodatkowo zabrał jej kluczyki do samochodu. Choć sam nie ma uprawnień do kierowania zakomunikował, że nie ma ona prawa korzystać z pojazdu.

Kiedy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres, 55-latek wciąż był agresywny, nie reagował też na wydawane mu przez policjantów polecenia. W pewnym momencie skierował się do pomieszczenia gospodarczego. Tam chwycił siekierę i ruszył z nią na mundurowych. Grożąc, że ich pozabija zamachnął się nią na jednego z nich. W ostatniej chwili agresora udało się im obezwładnić.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Następnie doprowadzono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz znieważenia interweniujących policjantów. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Tomaszowie Lubelskim wobec 55-letniego mieszkańca gminy Jarczów zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. policja)

10 komentarzy

 1. Gdybyż zamachnął się na żonę , nawet skutecznie, papug załatwiłby mu być może nawet zawiasy. A tak będzie siedział. Ot takie prawo.

 2. Spałować i patrzeć czy równo puchnie

 3. „Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi”… to kpina

 4. Szkoda faceta. We wzburzeniu spowodownym działaniem żony chwycił za to co miał pod ręką. Słebe to.

  • Brajanek (ten od Dżesicy)

   Pewnie, że słabe… takie średniowieczne, jak na rozwijający się podobnież kraj, z siekierą… nic nowoczesności.
   A mówi się (nie robiąc z tego tajemnicy), że trzecią dekadę XXI wieku mamy. Wstyd, hańba, kwas i kaszana (takie 4w1) !!!
   Przecież o porządną „klamkę”, czy granat nietrudno.

 5. Gdyby nie wyleciał z siekierą na policjantów, pewnie dalej tłukłby żonę. Aż by któregoś dnia zabił. Smutne.

 6. Może działał w obronie własnej?

 7. dalej głosujcie na PIS im wszystko się należy

 8. Niezly psychol. Dobrze ze posiedzi pare lat w pudle. Jego mama, jego tata i jego zona beda mieli troche spokoju.

Kursy walut

 • USD 4.2559zł 0.75%
 • GBP 5.2567zł 0.55%
 • EUR 4.5376zł 0.34%
 • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas