Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Był agresywny wobec turystów i policjantów. Mieszkaniec woj. lubelskiego zatrzymany w Tatrach

Tatrzańscy policjanci zatrzymali pijanego i agresywnego mężczyznę w schronisku na Hali Kondratowej w Tatrach. 50-latek swoim zachowaniem zagrażał innym turystom. Mieszkaniec woj. lubelskiego odpowie za atak i znieważenie policjantów. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godziny 1.20 nad ranem. Tatrzańscy policjanci interweniowali w schronisku górskim na Hali Kondratowej w Tatrach.

Był agresywny, usiłował wejść turystom do pokoi

Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna zachowuje się agresywnie wobec innych turystów, którzy znaleźli schronienie w budynku, ponadto usiłuje się dostać do ich pokoi i grozi im niebezpiecznym przedmiotem. Policjanci, gdy dotarli quadem do schroniska dowiedzieli się, że agresywny mężczyzna znajduje się obecnie na poddaszu budynku.

Konieczne obezwładnienie

W trakcie próby wylegitymowania i sprowadzenia 50-latka przed budynek, mężczyzna stał się jeszcze bardziej agresywny. Konieczne było obezwładnienie i założenie kajdanek, gdyż pobudzony alkoholem mężczyzna stwarzał realne zagrożenie dla obecnych tam osób, ale i dla samego siebie.

Pokój z widokiem na Tatry, zamienił na policyjną celę

Ostatecznie mieszkaniec województwa lubelskiego został przez policjantów zatrzymany i przetransportowany do Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, gdzie został osadzony do wytrzeźwienia. Zamienił na własne życzenie pokój z widokiem na Tatry na pokój zdecydowanie mniej komfortowy bez widoku. Ponadto po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

(fot. Policja Zakopane)

13 komentarzy

 1. Chichotnik zwyczajny (czyli: pospolity)

  Był agresywny wobec turystów i policjantów. Mieszkaniec woj. lubelskiego zatrzymany w Tatrach !
  Patrzcie jak daleko, bo pod samiućkie Tatry, promowana jest lubelszczyzna.

 2. Cebulak to stan umysłu

  Cebulak i wszystko w temacie

 3. Pasjonat gór.

 4. Niestety, wystarczy, że do Zakopanego pojedzie trochę hołoty i po wypoczynku.
  Już od 15 lat wybieram Czorsztyn lub Bukowinę ponad letnio-zimową stolicę patusów.

 5. No co …zdenerwował się chłop ,bo nigdzie nie mógł kupić cebularza .Pytał innych turystów o cebularze to nie wiedzieli o co chodzi . Też bym się zdenerwował

 6. Gorzałka, to ino tęgiej głowie służy

 7. Pić to trza umieć…

 8. Patologia pijacka juz się znudziła krupówkami i teraz wychodzi „w góry”. Smutne ciągle czytać jak prawdziwa turystyka zanika, a pijackie bydło wszędzie ryczy.

Dodaj komentarz

Z kraju