690 680 960

Bychawka Druga: Stał w kukurydzy, wciągnął go kombajn. Mężczyzna zginął na miejscu

W piątek przed południem doszło do tragicznego wypadku podczas prac polowych. Nie żyje mieszkaniec gminy Bychawa.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 11:20 w miejscowości Bychawka Druga. Służby ratunkowe zostały poinformowane, o tym że mężczyzna został wciągnięty przez kombajn do zbioru kukurydzy. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon rolnika.

Jak wstępnie ustalili policjanci, w trakcie wykonywania prac związanych ze zbiorem kukurydzy, operator kombajnu nie zauważył stojącego na polu mężczyzny. Poszkodowany został wciągnięty do maszyny. Mężczyzna doznał ciężkich obrażeń ciała, w wyniku których zginął na miejscu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Kombajn, jak też miejsce wypadku, badają policyjni technicy.

2016-09-23 15:58:30
(fot. ilustr. pixabay.com)

44 komentarze

  1. Jesteśmy z Tobą kombajnisto

    Współczuję kombajniscie… to nie jego wina a obraz będzie miał do końca życia…. nikt by nie chciał byś na jego miejscu i tego wszystkiego oglądać….

  2. Z tego co czytam w komentarzach to 90 % ludzi którzy je piszą nie ma zielonego pojęcia na czym polega praca taką sieczkarnią ani co widać z kabiny operatora przy tak wielkiej ilości masy jaka trafia na heder maszyny.a swoje durne niejednokrotnie wnioski wysnuwają na podstawie tego co naoglądali się na kanałach YT, filmikach reklamowych jak to maszyna wszystko wykonuje za operatora lub obserwując pracę takiej maszyny stojąc z daleka. sam pracuję na podobnym sprzęcie więc wiem co piszę.

  3. Polecam wszystkim mądrym wejść w pierwszą lepsza kukurydzę, kilka metrów od brzegu.. i powiedzcie czy widzicie coś co jest poza ta kukurydzą.. Sieczkarnia jeździ z prędkością około 6-7kmh.. i kukurydza nieraz 3 metrowa wciągana jest do wąskiej gardzieli sieczkarni z powiedzmy 6-8 rzędów. Więc naprawdę nie ma szans przy takiej prędkości, w roślinie tak dużej zobaczyć cokolwiek z kabiny operatora… A dźwięk sieczkarni tnącej kukurydzę jest tak głośny, że słychać ją czasami kilometr dalej..

  4. Gówno wszyscy wiecie
    Facet 91letni zbierał kukurydzę, który był głuchy i nie słyszał kombajnu i wszedł w rzedy kukurydze

    • Czy redaktor tego artykułu ma dokładniejsze informacje na temat wieku,stanu zdowia i słuchu Ś.P ofiary tego wypadku? Bo może by nie było tylu głupich komentarzy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina
175. rocznica urodzin Bolesława Prusa
Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej