Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Budują nowe skrzyżowanie. Droga Męczenników Majdanka zostanie zamknięta dla ruchu

Wieczorem zostanie zamknięta dla ruchu Droga Męczenników Majdanka w Lublinie. Na szczęście w niedzielę rano przejazd znów będzie możliwy.

W sobotę o godzinie 21 zamknięta zostanie dla ruchu Droga Męczenników Majdanka w Lublinie. To w związku z pracami nad przedłużeniem ulicy Garbarskiej i budową nowego skrzyżowania. Robotnicy muszą przeprowadzić sieć energetyczną, początkowo próbowali zrobić to bez zamykania ulicy dla ruchu pojazdów, jednak operacja ta się nie powiodła. Dlatego też konieczne będzie wykonanie tradycyjnego wykopu.

Prace rozpoczną się w sobotni wieczór i potrwają do godzin porannych. Zgodnie z planem, najpóźniej o godzinie 5 rano w niedzielę ulica ma zostać z powrotem otwarta dla ruchu. Na cza prac wprowadzono objazdy przez ulice Łęczyńską, Witosa i Krańcową, lub też Dywizjonu 303, Kunickiego i Wolską. Inaczej pojadą także autobusy i trolejbusy komunikacji miejskiej.

Linie nr: 7, 14, 55 z ulicy Fabrycznej skręcą w ulicę Wolską, następnie przez plac Bychawski, Kunickiego, Dywizjonu 303 dojadą do ulicy Krańcowej. Linia nr 16 z Fabrycznej pojedzie przez ul. Łęczyńską, al. Witosa do Krańcowej. Linie nr: 23, 153, 156, 158, 161, 950 podobną trasą przez ul. Łęczyńską, al. Witosa, Krańcową do Drogi Męczenników Majdanka. Z kolei linia N2 w kierunku Felina i Świdnika będzie kursować następującą trasą: ul. Gospodarcza – al. Witosa – Krańcowa – Droga Męczenników Majdanka – Grabskiego. Z kolei w kierunku ul. Gęsiej autobusy pojadą al. Witosa – Dekutowskiego – Droga Męczenników Majdanka – Krańcowa – al. Witosa – Hutnicza.

Przedłużenie ulicy Garbarskiej ma usprawnić komunikację z dzielnicą Kośminek. Jezdnia będzie miała po jednym pasie ruchu, w każdym kierunku. Przed skrzyżowaniem z Drogą Męczenników Majdanka powstaną dodatkowe pasy do lewoskrętu. Wyjazd znajdzie się naprzeciwko ulicy Wrońskiej. Na skrzyżowaniu powstanie również sygnalizacja świetlna. Z kolei ulica Startowa zostanie zrównana z wyjazdem z parkingu ze znajdującej się naprzeciwko stacji paliw. Dodatkowe pasy ruchu do skrętu zostaną wyznaczone także na Drodze Męczenników Majdanka. Powstaną również cztery przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów. Wykonawca ma czas na zakończenie prac do końca grudnia.

(fot. lublin112)
2016-08-26 22:55:40

10 komentarzy

 1. Czego przed czasem nikt nie informacjo o utrudnieniach w poruszaniu się po drogach gminy Konopnica
  Codziennie zamykają dla ruch inny odcinek drogi i ludzie jeżdzą w kółko aby się jakoś wydostać
  Wystarczyło by aby redakcja wykonała telefon do wykonawcy i można by taką unformację podać : )

  • No tak. Redakcja ma czas żeby dzwonić codziennie do zarządców dróg i wykonawców z całego lubelskiego. No tak… Pomyśl chwile chłopcze.

 2. To przynajmniej wiesz że zamykają ulicę, a nie jak ostatnio wyglądają wieczorne nagłe zamykanie okolic narutowicza, głębokiej i nadbystrzyckiej!
  Duże gratulacje dla tych co jako dają radę poruszać się po tych okolicach!!!
  Zero info i wszystko idzie na żywioł, byle do przodu!
  Oby nam się drogowy wyrobili z większością remontów przed najazdem STONKI STUDENCKIEJ!!!

  • alfred olajzy z Lublina

   A ja się pytam po co… tyle przejść??? Ludzie i tak będą chodzić jak krowy po łące…. Narutowicza jest tragedią… Co za idiota wymyślił remonty większości ulic w jednym czasie? Po co wyznaczanie dróg rowerowych skoro idioci jeżdżą chodnikami???

  • O nadbystrztckiej Narutowicza i głębokiej też była informacja. Co za typ.

 3. Komu i czemu ma służyć budowa tego skrzyżowania?Przecież po postawieniu tam świateł w zimie na 100 procent ulica będzie zablokowana.Jedyna osoba która na tym skorzysta to p.Brewczak i jego autobusy!

 4. To chyba czas odwołać osobę która wymyśliła to wyrzucanie pieniędzy w postaci przedłużenia Garbarskiej.Jakoś na sygnalizację na Diamentowej zawsze brak środków.Kto tam mieszka,podajcie nazwisko z takimi wpływami?.

  • kKoziołek matołek

   To skrzyżowanie to kolejne utopione pieniądze i kolejne nerw w staniu w korkach. Tak serio patrząc na ten ruch w okolicy ul. Elektrycznej to serio ktoś naprawdę musiał posmarować w urzędzie żeby to przeszło. Kolejna chora inwestycja.

 5. Najbardziej zyska na tym właściciel ruin, jakiś polityk chyba

  • Ruiny znikną a inwestor zaoszczędzi na budowie infrastruktury drogowej. Dojazd do DMM przełoży się na wyższą cenę wybudowanych lokali. Mało atrakcyjne działki zyskały sporo na wartości. A wszystko z pieniędzy podatników.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo