Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Budują dojazd do nowego dworca. Będą utrudnienia na ul. Lubelskiego Lipca 80

W związku z budową zjazdu z wiaduktu w ciągu ul. Lubelskiego Lipca 80, który ma zapewniać lepszy dojazd do Dworca Metropolitalnego, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Potrwają do końca roku.

W piątek 24 września wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu na ul. Lubelskiego Lipca 80 w Lublinie. Chodzi o odcinek na wysokości Targów Lublin. Wyłączony z użytkowania zostanie tam prawy pas jezdni.

Od kilku tygodni prowadzone są w tym rejonie prace związane z budowa nowej drogi mającej ułatwić dojazd do powstającego Dworca Metropolitalnego. Chodzi o zjazd z wiaduktu, który będzie prowadził do ronda zlokalizowanego przed budynkiem targów.

Na jezdni ustawione zostaną również betonowe zapory, które mają chronić pracowników przed nieodpowiedzialnymi kierowcami. Dodatkowo przewidziano ograniczenie prędkości do 30 km/h.

(fot. lublin112)

10 komentarzy

  1. Kolejna przebudowa wiaduktu. Koniec prac zaplanowany do końca roku – którego? 2035?

  2. Przy takich mendacj w tym kraju nigdy nic sie nie zrobi

  3. I bardzo dobrze niech budują. Każda nowa inwestycja drogowa, mieszkaniowa czy w infrastrukturę to dodatkowe pieniędze z podatków w miejskiej kasie.

  4. betonowe zapory są w porzo i chronią pracowników drogowych przed niekumami płci obojga 😀 – plastikowe szybko by fruwały po asfalcie !

  5. Postawią betonowe zapory i ograniczenie do 30. Super może odrazu do 10 i w obu kierunkach. Znowu ludzie na rolkach będą wyprzedzać kierowców a szefostwo będzie się pytać co tak długo gdzie byłeś?

    Ale wiadukt na Diamentowej oddali z 3 letnim opóźnieniem i teraz jest ok takze teraz jeszcze 4 lata tu i będzie git ?

  6. Bo chodzi o to aby budować a nie wybudować.

  7. Przecież to nie są już żadne targi tylko szpital tymczasowy.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo