690 680 960

Budka Suflera powraca na scenę. Jednak z nowym wokalistą

Ikona polskiej muzyki rockowej, zespół Budka Suflera, ogłosiła powrót na scenę. W składzie nie zobaczymy jednak Krzysztofa Cugowskiego, który miał odmówić powrotu do wspólnego świętowania 45. lecia pracy artystycznej.

Kiedy ponad cztery lata temu Budka Suflera ogłosiła koniec istnienia zespołu, wielu fanów nie mogło w to uwierzyć. Jednak ikona polskiej muzyki rockowej we wrześniu 2014 roku zagrała w Lublinie pożegnalny koncert pt. „Memu miastu na do widzenia”. Poszczególni członkowie zespołu wciąż są aktywni w różnych sferach związanych z muzyką, jednak jako zespół przestali występować. Kiedy wydawało się, że Budka Suflera przeszła już do historii, jeden z jej współzałożycieli Romuald Lipko ogłosił reaktywację grupy.

Na scenie zespół pojawi się jesienią, kiedy to zagra w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie i Katowicach w ramach trasy koncertowej pod nazwą 45 lat „Powrót do korzeni”. Wybrane zostały największe sale koncertowe, które mają pomieścić łącznie ponad sto tysięcy widzów. Jak wyjaśniają członkowie zespołu, ma to być forma świętowania 45. lecia pracy artystycznej oraz jedno z największych wydarzeń muzycznych 2019 roku nie tylko dla fanów kapeli, ale także dla wszystkich, którzy kiedykolwiek nucili utwory jednego z najbardziej utytułowanych polskich zespołów.

Podczas koncertów będzie można usłyszeć największe przeboje, Budki Suflera, przy których dorastały kolejne polskie pokolenia m.in.: „Sen o dolinie”, „Cień wielkiej góry”, „Za ostatni grosz”, „Nigdy nie wierz kobiecie”, „Noc komety” i „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Takie tango”, „Bal wszystkich świętych” czy też „Nic nie boli tak, jak życie”. W roli wokalisty nie zobaczymy jednak Krzysztofa Cugowskiego. Zastąpi go Robert Żarczyński. Pojawią się również nowi gitarzyści: Darek Bafeltowski i Piotr Bogutyn. Poza tym skład pozostanie bez zmian czyli: zagrają Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski i Mieczysław Jurecki. Do udziału w koncertach zaproszone zostały także Izabela Trojanowska oraz Urszula.

(fot. Budka Suflera)

32 komentarze

  1. Wódka Jolka Jolka pamiętasz

    Lipko umoczył na produkcji wódki to trzeba debet na karcie odrobić.

  2. Jurecki sam przyprowadził tego krzykacza i weselnika w jednym.

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin