Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Brutalne pobicie w Zamościu. Tymczasowy areszt dla dwóch mężczyzn (zdjęcia)

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój, do którego doszło na terenie Zamościa. Podejrzani pobili 24-latka i zabrali należące do niego pieniądze w kwocie około 1000 zł. Obaj są już w tymczasowym areszcie.

O pobiciu młodego mężczyzny policjanci z Zamościa dowiedzieli się w minioną niedzielę rano. Poinformował o tym mieszkaniec miasta, do którego na posesję przyszedł pobity mężczyzna z prośbą o pomoc.

– Oficer dyżurny natychmiast skierował tam patrole. Z relacji 24-letniego pokrzywdzonego wynikało, że w nocy jeździł ulicami Zamościa i okolic wspólnie ze znajomym i dwoma innymi mężczyznami, których nie znał. W tym czasie spożywali alkohol. W pewnej chwili jeden z nich poprosił pokrzywdzonego o pożyczenie 200 złotych. 24-latek stanowczo odmówił, co nie spodobało się mężczyźnie. Kiedy zatrzymali się w ustronnym miejscu mężczyzna ponownie zażądał od 24-latka pieniędzy. Kiedy kolejny raz usłyszał odmowę stał się agresywny, kilkakrotnie uderzył 24-latka w okolice głowy, później wyciągnął go z samochodu i kopał po całym ciele. Do agresora dołączył kierowca auta, który również zadawał uderzenia pokrzywdzonemu. Później jeden z napastników przytrzymał 24-latka, a drugi w tym czasie wyjął z jego portfela pieniądze w kwocie około 1000 złotych. Po zdarzeniu agresorzy odjechali. Natomiast pokrzywdzony poszedł do pobliskiego domu i poprosił właściciela o wezwanie pomocy – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło  z zamojskiej Policji.

Kryminalni z Zamościa mając rysopis sprawców wytypowali podejrzanych o ten czyn. Jednego z nich, 28-letniego mieszkańca Zamościa, zatrzymali kilka godzin po zgłoszeniu zdarzenia. Drugiego, 31-latka z gminy Zamość – następnego dnia. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

– We wtorek prokurator na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego przedstawił podejrzanym zarzuty rozboju. Oskarżyciel, popierając wniosek policjantów postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanych na najbliższe trzy miesiące – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Za rozbój grozi kara do 15 lat więzienia.

Brutalne pobicie w Zamościu. Tymczasowy areszt dla dwóch mężczyzn (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

Brutalne pobicie w Zamościu. Tymczasowy areszt dla dwóch mężczyzn (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

8 komentarzy

 1. co ci rolnicy ostatnio wyprawiają

 2. Dlaczego nie podano, że jeździli aŁdicą?

 3. Za „zwykły” rozbój grozi 12 lat.
  3 latka gratis można dostać za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia (nóż, pistolet, pałka).
  Ale, gdy tym narzędziem jest samochód, to dostaje się zawiasy, albo pouczenie.

 4. W nocy to ludzie w domu śpią, a nie szukają kłopotów. Jak szukają, to znajdują. W nocy na miasto wychodzą menele i dzi**ki. Normalni ludzie siedzą w domu z rodziną. Oberwał za głupotę to może coś dotrze.

 5. glupek pijak i jest efekt

 6. Dziwić się należy że skoro miał przy sobie tyle kasiorki to żałował koledze pożyczyć dwie stówki. Jakiś żyła czy co. W każdym razie w dziób słusznie dostał a i fleków niemało nazbierał. Rozumu żyłusa nauczyli.

 7. król wielkie berło

  mefedroniarze

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112